El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

Çerkezköy Belediyesi Kültür Sanat Kursları kapsamında Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Merkezi iş birliği ile açılan 18 kursu başarı ile bitiren bin 377 kursiyerin eserleri, kapalı otopark üzerindeki sergide görücüye çıktı.

El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı
banner301

Ebru sanatından, giyime, ev aksesuarlarından, ahşap sanatına kadar birçok ürünün bulunduğu sergi Cuma gününe kadar açık kalacak.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kapalı Otopark üzerinde düzenlenen serginin açılışına Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, hayırsever Müjgan Serkan Karagöz çifti, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
 

‘’EĞİTİM HAYAT YOLCULUĞUNUN EN ÖNEMLİ REHBERİDİR’’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman, “Çerkezköy Belediyesiyle ortak açtığımız sergimizde bu yılki öğrenme şenliğimiz öğren, öğret ve üret sloganıyla başladı. Çünkü eğitim sadece okul yaşamıyla sınırlı bir süreç değildir. Eğitim, değişen ve gelişen çağa ayak uydurmanın zorunluluğu her bir bireyin hayat yolculuğunun belki de en önemli rehberidir. Bu nedenle Halk eğitim merkezleri, hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüşerek her zaman her yerde herkes için eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere yaşam boyu ihtiyaç duyacakları alanlarda eğitim alabilme imkanları sağlayan kurumlar olarak hizmet vermektedir. Merkezimizde ilçemizde nüfus yoğunluğuna paralel olarak hizmet bilincinin çerçevesinde hala devam eden kurslarımızdan ayrı olarak 2016-2017 eğitim öğretim yılı içersinde 61 okuma yazma kursu 208 kursiyere belge verilmiş, mesleki ve teknik kurslarımızda 227 kurs 5 bin 962 kursiyerimize belge verilmiş, sosyal ve kültürel kurslarımızda 318 kurs 5 bin 943 kursiyere belge verilmiştir. Çerkezköy Belediyemiz işbirliğiyle açtığımız 26 kursta bin 50 kursiyerimize de belge verilmiştir. Ayrıca açıköğretim ortaokulu ve lisede kayıtlı 9 bin 76 vatandaşımıza kayıt, kayıt yenileme, kitap dağıtım hizmetleri verilmektedir. Geçen yıl üniversite kurslarımıza devam eden 120 öğrencimizden 97’si üniversiteye yerleşmiştir. Bu yılda 189 öğrencimiz üniversite hazırlık kurslarımızda devam etmektedir. Her zaman her yerde herkes için eğitim diyerek eğitim veren kurumlarımızın her zaman yanında olan desteklerini bizden esirgemeyen, başta ilçe kaymakamımız Atilla Selami Abban’a, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş’e teşekkür ediyorum. Aynı zamanda çalışmalarımızda bizlerle işbirliği yapan Çerkezköy Ticaret Odasına, Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne, Çerkezköy Kent Konseyine, Çerkezköy Sakatlar Derneğine, Çerkezköy Müjgan-Serkan Karagöz Engelli Okuluna, fabrikalara, işletmelere, okul müdürlüklerine, imkanlarını bizimle paylaştıkları ve iş birliğinde bulundukları için duyuru ve haberlerimizi halkımıza ulaştıran değerli basınımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

banner287

 

‘’BİR PARÇA EĞİTİME DESTEK OLDUYSAK NE MUTLU BİZE’’

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halk Eğitimi Merkezimizde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme kurslarıyla beraber ortaklaşa bir şekilde, güzel bir birliktelikle Çerkezköylü vatandaşlarımıza eğitim vermeye çalışıyoruz. Bizlerde 18 branşta bu sene açtığımız kurslarımızla Kızılpınar ve Veliköy Mahalle Evlerimizde, Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Merkezlerimizde kurslarımızda yaklaşık bin 377 kursiyerimizle bir araya gelmişiz. Bugünde bu kursumuzun sergi açılışında bir araya geldik. Burada temel bir hedefimiz var, temel hedefimiz vatandaşlarımızı, özellikle kadınlarımızı üretimin bir parçası haline getirmek. Mahalle evlerimizde bu eğitimlerle emekleye başladık. Bir parça eğitime destek olursak ne mutlu bize. Tüm kursiyerlerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum’’ dedi. Konuşmaların ardından eğitmen Halil İbrahim Karakaş yönetimindeki İzmir Zeybek ekibinin gösterisi yoğun alkış aldı.
 

KURDELE KESİLDİ

Konuşmaların tamamlanmasının ardından kurdele kesim törenine geçildi. Kurdele kesimi Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Türk Metal Sendikası Çerkezköy şube başkanı Murat Koçak ve kurs öğretmenleri ile gerçekleşti. Açılışın ardından birbirinden değerli ürünlerin yer aldığı stantları gezen Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve eşi Güliz Akay alışveriş yapmayı da ihmal etmedi. Sergi 9 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306