Emniyet hırsızlık ve sahte paraya karşı uyardı

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak önceki gün Polis Evi’nde muhtarlara yönelik tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantı kapsamında yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yaşanabilecek hırsızlık ve kalpazanlık olaylarına karşı uyarılarda bulunan İlçe Emniyet Müdürü Kocabıçak, alınacak önlemler ve banknotlardaki güvenlik önlemleri hakkında da bilgi verdi.

Emniyet hırsızlık ve sahte paraya karşı uyardı
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
POLİS EVİ’NDE DÜZENLENDİ
Polisevi’nde önceki gün düzenlenen bilgilendirme toplantısına Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Kayaoğlu, Asayiş Büro Amiri Adem Tuncel, Gazi Polis Merkezi Amiri Fatih Bölükbaşı, Kapaklı Polis Merkezi Amiri Mehmet Bedir, Asayiş Büro Amir Yardımcısı Bülent Dinç,  Baş Polis memuru Seçkin Tali ile İlçe ve Beldelerde görev yapan mahalle muhtarları katıldı.
“MUHTARLAR BİZİM İÇİN HER ZAMAN ÖNEMLİ OLMUŞLARDIR’’
Düzenlenen toplantının muhtarlarla tanışmaya yönelik düzenlendiğini belirten İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, tanışma vesilesiyle de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yaşanabilecek hırsızlık ve kalpazanlık olaylarına karşı uyarılarda bulundu. Sıkıntısı yada derdi olan vatandaşların ilk olarak muhtarlara başvurduğunu belirten Kocabıçak, “muhtarlarımız her daim vatandaşımızla iç içe oldukları için sıkıntılarla daha çok karşılaşıp çözüm bulma yolunda yardımcı olurlar. Bu bağlamda muhtarlarımız bizler için her zaman daha önemli olmuşlardır” dedi.
SAHTE PARALARDA SIKINTI FAZLA BİLGİLENDİRİLMEMEKTEN KAYNAKLANIYOR’’
banner287
Olası hırsızlık ve kalpazanlık olaylarına da değinen Murat Kocabıçak, “Banknotlarda yaşanan en büyük sıkıntı güvenlik önlemlerinin tam olarak bilinmemesinden kaynaklanıyor. Kabartma baskı, holografik şerit folyo, renk değiştiren şerit, emniyet şeridi, filigran, bütünleşik görüntü, mikro yazı, mini yazı, banknotlar arasındaki boyut farkı ve renklendirilmiş banknot kağıtları bilindiği takdirde hiçbir vatandaşımızın sıkıntı çekmeyeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.
“AMACIMIZ VATANDAŞLARIMIZI UYARMAK VE BİLGİLENDİRMEKTİR’’
Kurban Bayramında yaşanan olumsuzluklara da dikkat çeken İlçe Emniyet Müdürü Kocabıçak, “kurban bayramı süresince en çok hayvan satıcıları mağdur duruma düşüyor. Amacımız yaklaşan Kurban bayramı öncesinde kurban satıcılarını bilgilendirmek ve uyarmak olacaktır. Ne olursa olsun hayvanlar başıboş bırakılmamalıdır. Satış yeri yada ahırlarda vatandaşlarımız mümkün olduğunca alarm sistemi taktırsınlar ki olası bir olayda caydırıcı özelliği taşısın. Diğer yandan hayvan barınakları için özel güvenlik görevlisi güvenilir kişilerden seçilmeli ve işaretleri silinmiş, kaydı yapılmamış hayvanlar alınmamalıdır” açıklamasında bulundu.
OLASI BİR OLAYDA DERHAL 155 POLİS İMDAT ARANMALI
Murat Kocabıçak, konuşmasının sonunda ise olası bir olayda vatandaşların vakit kaybetmeden 115 Polis ihbarı aramaları gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Hırsızlık olayları genellikle 24.00-06.00 saatleri arasında gerçekleşiyor. Diğer saatlerde olduğu gibi bu saatlerde tedbirler biraz daha artırılmalıdır. Hırsızlar köylere pazarlamacı, avcı, tüccar, seyyar satıcı kılığında gelebilirler. Bu tür kişilerle karşılaşıldığında da vakit kaybetmeden 155 polis imdat aranarak Emniyet Müdürlüğümüze haber verilmelidir”


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493