‘En şaşmaz yol gösterici bilimdir’

Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının açılışı dün düzenlenen törenle yapıldı.

‘En şaşmaz yol gösterici bilimdir’
banner301
BAŞARILAR DİLEDİ

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende konuşan Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal, yeni başlayan ve eğitimine devam eden öğrencilere başarılar diledi. Baysal konuşmasında ÇOSB’nin eğitime yaptığı katkıyı da vurguladı.

“OKULUNUZUN KIYMETİNİ BİLİN”

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler de konuşmasında demokrasi vurgusu yaptı. Yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı ve huzurlu geçmesini temenni eden Sözdinler öğrencilere şu sözlerle seslendi: “Sevgili Öğrenciler; yeni bir ders yılına başlamanın heyecanı ile sevinç içerisinde olduğunuzu biliyorum. Bazılarınızın ise ilk defa okulumuza başlamanın, yeni arkadaşlarla ve öğretmenlerle karşılaşmanın heyecanı içerisinde olduğunu tahmin etmek zor değil. Okulumuz; yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve tüm çalışanları ile sıcak bir ortam. Bu ortamın sizleri gelecek yaşamınıza hazırlayan ve mutluluğunuzu sağlayacak bir kurum olduğundan hiç şüpheniz olmasın. Sizleri geleceğe hazırlayan okulumuzun kıymetini bilin. Çok çalışın, okulunuzu ve öğretmenlerinizi sevin. Yurdunu seven, çağdaş uygarlık seviyesine erişme isteğiyle dolu, duyarlı insanlar olun. Geçtiğimiz karne töreninde de ifade ettiğim üzere, okulumuzun ismine layık, başarılı çalışmaların ve projelerin içerisinde Türk sanayisine hizmet eden fertler olmanızı bekliyoruz. Sizler Atatürk sayesinde elde ettiğimiz kazanımlara içtenlikle bağlı kalınız. Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” özdeyişiyle ifade ettiği üzere, en şaşmaz yol göstericinin bilim olduğunu akıldan çıkarmayınız. Bunun dışında her yolun karanlık, batak, çıkmaz olduğunu unutmayınız”. Sözdinler konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok Kıymetli Okul Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği üzere, Cumhuriyet’in sizlerden istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmenin görev ve sorumluluk anlayışı içinde hareket etmenizi sizlerden beklediğimizi özellikle bilmenizi isterim”.

“İHTİYAÇLARA EN İYİ ŞEKİLDE CEVAP VERECEK ŞEKİLDE TASARLANDI”

Ülkemiz açısından örnek uygulamaların yapıldığı, çevreye duyarlı, çağdaş dünyaya ayak uyduran, hoşgörülü insanların yetiştiği bu okulun, ihtiyaçlara en iyi cevap verecek şekilde tasarlanıp uygulamaya alındığını kaydeden Sözdinler “İlk mezunlarını geçtiğimiz öğretim yılında sanayimize kazandırdığımız bu kurumun daha da gelişmesi için hepimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğimizden hiç kuşkum yoktur” dedi.
banner287

“DEMOKRASİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRDİ”

Ülkemizin, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan hain kalkışmayı asla unutmayacağını kaydeden Sözdinler “Darbe girişimine karşı, Türk milletinin kahramanca girişimiyle demokrasimizin daha güçlendiğini, güçlü demokrasinin de ekonomiyi güçlendirdiğini görüyoruz. Biz Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak;  amacı, gerekçesi ne olursa olsun kaynağını demokrasiden, millet iradesinden almayan hiçbir hareket, eylem veya girişimi meşru görmüyor ve tanımıyoruz. Bu hain kalkışmanın başladığı andan itibaren cesaret ve kararlılık göstererek girişimin püskürtülmesinde en önemli rol oynayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Türkiye Büyük Millet Meclisimiz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimiz ile silahlı kuvvetlerimizin komuta kademesine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kalkışmada hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle ve şükranla anıyoruz” dedi.

“HER BAŞLANGIÇ YENİ BİR UMUTTUR”

Her başlangıcın yeni bir umut olduğunu kaydeden Sözdinler “Her umut özünde bir canlılığı getiriyor. Parolamızın daima ileri olduğunu unutmayalım. Eğitimde, bilimde ve sanatta hep ileri olalım. Bunu sizlerle birlikte başaracağımıza tüm kalbimle inanıyorum.Bu duygularla yeni eğitim öğretim yılının başarılarla geçmesi temennilerimle hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

İLK DERS KONUŞMASI YAPILDI

Okulun 10/ B sınıf öğrencisi Osman Emre Yıldırım’ın şiir okumasının ardından okulun mezun öğrencilerinden Merve Gündüz de bir konuşma yaptı. Programda son olarak öğretmenler adına okulun Tarih Öğretmeni Canan Hatipoğlu ilk ders konuşmasını yaptı. Okulun Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Yönetim Kurulu Başkan Vekili NatanYakuppur, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Saim Buyruk ve Ahmet Temiroğlu’nun yanı sıra ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Okul Müdürü Caner Baysal, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454