Engeliler okulu eğitim-öğretime açıldı

Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz ile eşi Müjgan Karagöz tarafından yaptırılan ‘Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ 39 öğrencisi ile eğitim-öğretime açıldı. Bu arada ilk veli toplantısında Okul Aile Birliği Başkanlığı’na Müjgan Karagöz getirildi

Engeliler okulu eğitim-öğretime açıldı
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi 39 öğrencisiyle eğitim-öğretime açıldı.
İLK VELİ TOPLANTISI YAPILDI
Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz ile eşi Müjgan Karagöz tarafından yaptırılan ‘Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde ilk ders salı günü yapılırken, ilk veli toplantısı da dün gerçekleştirildi. ‘Okul Aile Birliği’nin kurulması ve velilerin tanışması amacıyla düzenlenen veli toplantısı saat 10.30’da başladı.
OKUL AİLE BİRLİĞİNE MÜJGAN KARAGÖZ GETİRİLDİ
Hayırsever Serkan Karagöz ile eşi Müjgan Karagöz’ün de hazır bulunduğu toplantıda veliler tanıştı. Ardından da okul aile birliği başkanlığına Müjgan Karagöz getirilirken Başkan Yardımcılığına Emel Ayçiçek getirildi. Muammer Eryiğit, Serpil Baran ile Mustafa Boz yönetim kurulu üyeliğine getirilirken yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise Mehmet Aslan, Çetin Azizoğlu, Nezihe Ulucak, Orbay Kınalı ve Recep Solgu seçildi. Yapılan toplantının akabinde ise Denetleme Kurulu üyeliklerine Özlem Yılmaz, Melek Gül ile Mürvet Uslu, denetleme kurulu yedek üyeliklerine ise Elem Aydoğan, Eda Deniz ile Ümit Balıbey getirildi.
KAYITLAR SÜRÜYOR
banner287
Çerkezköy’den 20, Kapaklı’dan 9, Kızılpınar’dan 4, Karaağaç’tan 3, Veliköy’den Yanıkağıl Köyü’nden 1 öğrenci olmak üzere toplam 39 öğrencinin devam ettiği okulda bir yandan da yeni kayıtlar sürüyor. Okula ağır zihinsel engelli kapsamındaki yüzde 65 ve üzeri engelli çocukların kayıtları yapılıyor. Kayıt için ise, velilerin Çorlu’da bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden (RAM) rapor alarak okul müdürlüğüne başvuruda bulunulması gerekiyor. Okula ilçe dışından da başvurular gelirken, okulda şuan da 11 öğretmen bulunduğu ve bu sayının 20’ye çıkacağı kaydedildi.
İSİM DEĞİL, DÖRT DÖRTLÜK OKUL İSTİYORUZ’’
Müjgan Karagöz yapacak çok işlerinin olduğunu belirterek, “En kısa sürede okulda eksiklikleri gidermek tek gayemiz. Şahsım ve eşim bu okulda sadece ismimiz olsun istemiyoruz, dört dörtlük bir okul bırakmak istiyoruz. Dolayısıyla bu hedefle birlikte bir yıl boyunca aile birliği başkanı olmak ve okulumuz için çocuklarımız için en güzel kararları hep birlikte almak istiyoruz. Amacımız okulu çocuklarımız için çok iyi bir hale getirmek. Bu amaçla da yol alırken birimizin derdinin hepimizin derdi olduğunu biliyoruz.’’ Diye konuştu.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
......
...... - 6 yıl Önce

bu okulu yaptıran karagóz çiftinden allah razı olsun,çerkezköyün böyle bir okula ihtiyacı vardı ne güzel düşünmüşler...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493