Engelliler Derneği’nden diş hekimlerine ziyaret

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Hayrettin Çetinkaya dernek üyeleriyle birlikte Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Doğan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni ziyaret ederek, diş hekimlerinin hem haftalarını kutladı hem de engellilerin sevkleri hakkında yapılan kanun değişikliğine ilişkin bilgi aldı.

Engelliler Derneği’nden diş hekimlerine ziyaret
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya dernek üyeleriyle birlikte Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Doğan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni ziyaret etti.
TEŞEKKÜR ETTİ
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında ziyarette bulunduklarını söyleyen Hayrettin Çetinkaya, ilk ziyareti Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sahibi Diş Hekimi Subaykan Pandar ile eşi Diş Hekimi Demet Pandar ile görüştü. Çerkezköy’e modern bir ağız ve diş sağlığı merkezi kazandırdıkları için Subaykan Pandar ile Demet Pandar’a teşekkür eden Çetinkaya, başarılarının devamını diledi.
“BÜYÜK HİZMETLER SAĞLAYACAK’’
Engelli binasında çalışmaların sürdüğünü hatırlatan Dt. Subaykan Pandar, son hazırlıklar hakkında bilgi alırken Çetinkaya, “Yeni binamızın yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Binamız sadece engellilere değil ailelerine de çok büyük hizmetler sağlayacak.’’ Yorumunda bulundu.
“SÖZÜM SÖZ BİR ODAYI İSTİYORUM’’
Ziyarette her hayır severin bir oda yaptırabileceği üzerinde durulurken, Pandar, “Sözümüzün arkasındayız, ben bir odayı alıp iç dekorasyonu yaptırmak üzere istiyorum. Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız.’’ dedi.
SEVKLER HAKKINDA BİLGİ EDİNDİLER
banner287
Engelli hastaların sevkleri hakkında da bilgi talep eden heyete, konu hakkında bilgilendirmede bulunan Dt. Pandar, “15 Ekim’den bu yana devlet kurumundan özele olan sevkler donduruldu. Bu konuda artık sadece devlete ait Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yetkili olacağı ifade edilirken, bu konuda da görev alacak uzmanlar Ankara’da eğitim alacak. Bu eğitimlerin sonunda da 2 ay sonra tedavi süreci başlayacak. Ancak, bu 2 aylık süreçte engelli hastalardan durumu el verenler özele giderken, durumu olmayanlar zora düşecek. Bu konuda devlet ve özel el ele vermelidir.’’ Diye konuştu. “ENGELLİ KAVRAMI ÇOK BİLİNMİYOR’’
Hayrettin Çetinkaya ise engelli kavramının toplumda çok fazla bilinmediğine dikkat çekerek, “Eğer bir toplumda engelli sayısı ne kadar çoksa o kadar az hak olur, engelliler az ise hak çok olur. Bu nedenle bizler de dernek olarak üzerimize düşeni yapıyor, okullarda derslere girip çocuklarımıza ne şekilde engelli kaldığımızı ve onların engelli olmamaları için nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirmede bulunuyoruz.’’ İfadelerini kullandı.
2. ZİYARET DOĞAN POLİKLİNİĞİ’NE
Pandar’a çiçek takdim ederek, engellilere verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunan heyet, ardından engellilere verdiği destekler nedeniyle Doğan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni ziyaret ettiler. Doğan’ın şehir dışında bulunması nedeniyle Dt. Yeşim Bulat tarafından ağırlanan dernek üyeleri Ayşe Doğan’a verilmek üzere çiçek takdim ederken, poliklinik çalışanlarının Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutladılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306