Engelliler Okulu tefriş ediliyor

Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz ve eşi Müjgan Karagöz tarafından engelli çocukların eğitim görmesi için yaptırılan okula, kayıtlar sürerken, okula yeni yeni eşyalar gelmeye başladı. Önümüzdeki haftadan itibaren eğitime açılması planlanan okulda, çalışma atölyelerin de dizayn edildiği öğrenildi.

Engelliler Okulu tefriş ediliyor
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 6 ay önce teslimi yapılan Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne eşyalar gelmeye başladı.
ATÖLYELERİN KULLANILMASI HEDEFLENİYOR
Alınan bilgilere göre ilköğretim İş Okulu adı altında hafif engelli çocukların eğitimi için yaptırılan okul bölge müfettişinin denetlemesi sonucunda daha ağır engelli çocukların eğitim alabileceği bir şekilde statü değiştirilerek, iş okulu kapsamından çıkarılması gündeme gelmişti. Ancak, isim değişikliği ile ilgili son olarak görüşmeler hala devam ederken, okulun ilkokul, ortaokul ve lise denginde eğitim vermesi ve en önemlisi atölyelerin kullanılması kapsamındaki temaslar devam ediyor. Bu konuda kurulan irtibatların olumlu neticelenerek, okulun önümüzdeki günlerde eğitime geçmesinin beklendiği öğrenildi.
banner287
BİR TAKIM EŞYALAR GELDİ
Bu arada okula beklenen eşyalar geçtiğimiz hafta içerisinde gelmeye başladı. Okula gelen malzemeler arasında 3 televizyon, 1 çamaşır makinesi ve fırın, 2 projeksiyon aleti, 3 yazı tahtası, 2 öğretmen dolabı, bir müdür yardımcısı masası, bir müdür masası ve koltuğu, öğretmenler odası sandalyeleri ve çocukların eğitimine yardımcı olacak 4 koli materyal, yemekhane için masa ve sandalye bulunurken, öğretmenler odası için masa, öğretmen masaları, sınıflar için sıra ve masa gelmesi bekleniyor. Eksik kalan eşyaların da önümüzdeki hafta itibariyle tamamlanmasının ardından, bir an önce eğitime geçmesi için çalışmalar sürdürülüyor.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493