Engellilere aylık 500 lira nakdi yardım

Çerkezköy Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda doktor raporuyla yüzde 40 engelli ve belirlenen şartları taşıyan engellilere aylık 500 lira yardım yapılmasına karar verildi

Engellilere aylık 500 lira nakdi yardım
banner301
İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI

Çerkezköy Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu dün Kent Konseyi Konferans Salonu’nda yapıldı. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında saat 15.00’da başlayan toplantıya mazeret bildiren CHP Meclis Üyeleri Binali Etyemez ile Ensar Sivri katılmadı.

TALEPLER KARARA BAĞLANDI

Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturumda incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı. İkinci gündem maddesinde engellilere yapılan yardım konusu karara bağlandı. Yapılan bilgilendirmede yüzde 40 engelli ve belirlenen şartları sağlayan engellilere aylık 500 lira yardım yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.
banner287

OYBİRLİĞİYLE KARARA BAĞLANDI

Üçüncü gündem maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 240 ada 58 nolu parselin TESKİ’ye devri hakkındaki talep görüşülerek karara bağlandı. İstasyon Mahallesi’ndeki üzerinde su terfi merkezinin bulunduğu 240 ada 58 nolu parsel talep doğrultusunda bedelsiz olarak TESKİ’ye devredilmesine karar verildi.

HİSSE SATIŞLARI KABUL EDİLDİ

Çerkezköy sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki belediye hisseleri yapılan bilgilendirmede doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. TREDAŞ’ın Trafo yerlerine ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkındaki talebi de yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Son gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
isa
isa - 1 yıl Önce

merhaba
habeinizde belirttiğiniz "doktor raporuyla yüzde 40 engelli ve belirlenen şartları taşıyan engellilere aylık 500 lira yardım yapılmasına karar verildi"
bu konunun sartları nedır benım %40 engelli raporum var epilepsi hastasıyım bu hizmetten nasıl faydalanabilirim genel şartları hakkında nerden bilgi alabilirim şimdiden tesekkurler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459