‘Engelsiz bir şekilde okulumuza ulaşalım’

Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz, Eşi Müjgan Hanım kendi adını taşıyan engelliler okulunun açıldığını belirtmek ve engelli çocukların eğitime ulaşmadaki engellerinin ortadan kaldırması amacıyla belde ve ilçelerdeki engelli ailelerinin tespiti için yetkililerle irtibata geçti. Tüm engelli çocukların eğitim hakkı bulunduğunu savunan çift, engelsiz bir biçimde okula ulaşılması için ilgilileri bilgilendirdi.

‘Engelsiz bir şekilde okulumuza ulaşalım’
banner301
• ESMA KURTULUŞ - MURAT AKDOĞAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Hayırsever Karagöz çifti geçtiğimiz ay eğitime açılan Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne gelmek isteyen tüm ailelere ulaşmak üzere harekete geçti.
İLK DURAK KAPAKLI
Konu kapsamında ilk olarak Kapaklı Sakatlar ve Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret çift, Dernek Başkanı Ali Karaca ve yönetim kurulu ile görüştü. Ziyarette Çerkezköy Müjgan- Serkan Karagöz Engelliler Okulu’nun açıldığı bilgisi veren Karagöz çifti, “Kapaklı’da ikamet eden engelli çocuklarımızı bu okula yönlendirebilirsiniz.’’ Dedi.
 “SARAYLI ÖĞRENCİLERMİZİ DE BEKLİYORUZ’’
Kapaklı temaslarının ardından Saray’a hareket eden Engelliler Okulu Aile Birliği Başkanı Müjgan Karagöz ve Serkan Karagöz’e, Kapaklı Sakatlar ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Karaca ve yönetim kurulu da eşlik etti. Saray Engelliler Derneği ile bir araya gelen heyet, okulun açıldığından habersiz olan ilgililere okul hakkında bilgi vererek, “Okulumuzda çocuklarımıza öğle yemeği de veriyoruz. Çocuklarınızı ise Çorlu Rehberlik Araştırma Merkezi aracılığıyla okulumuza gönderebilirsiniz.’’ Saraylı dernek yetkilileri böyle bir okulun açılmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirtirken, Emlakçılar Derneği Başkanı Karagöz, bölgeden 10 öğrenci çıktığı takdirde devletin ücretsiz servis tahsis ettiğini de sözlerine ekledi.
LİSTE TALEP EDİLDİ
banner287
Saray dönüşü Büyükyoncalı Belediye Başkan Yardımcısını ziyaret eden Karagöz çifti, okul hakkında bilgi vererek, beldede de bulunan engellilere ulaşmak amacıyla engelli listelerini talep etti. Heyete böyle güzel çalışmalarından dolayı teşekkür eden, başkan yardımcısı en kısa sürede beldedeki engellilerin listelerini kendilerine ulaştıracaklarını ifade etti.
“BUNDA UTANACAK BİR DURUM YOK’’
Hayırsever çift bazı engelli ailelerinin ise, çocuklarının sıkıntısından dolayı utandığına değinerek, “Bunda utanılacak bir durum yok, bu Allah’tan gelen bir durum kesinlikle çekinmeyin. Evlatlarınızın sorunlarını bizimle her zaman paylaşabilirsiniz.’’ Çağrısında bulundu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306