Erdoğan: Hemen meydanlara indik

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan, 15 Temmuz gecesi İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin liderliğinde hemen meydana indiklerini ve halkla bir araya geldiklerini söyledi.

banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin yeni hizmeti olan ve sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Bakış Tv’nin 15 Temmuz Özel Yayınının konuğu olan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan,15 Temmuz akşamı İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile birlikte bir konu üzerinde toplantı yaptıklarını belirterek,  “Telefonla bize haber geldi tankların Boğaz Köprüsünü çevirdiğinden bahsediliyordu. Bende hemen telefondan internete girerek haberi izledim. Başkanıma alçak uçuşların olduğunu ve köprülerin kapandığını ifade ederek bu bir darbe girişimidir dedim. Hemen oradan kalkıp teşkilatımıza geldik. Konuyla alakalı neler yapılabilir bunları konuştuk. Sonrasında bütün üyelerimizi teşkilatımıza davet ettik. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla meydanlara indik. İlk dakikasından itibaren her şeyi göze alarak demokrasiye sahip çıkmamız gerektiğini biliyorduk. Çünkü 1980 darbesini yaşamıştık. Biz bu ülkeye sahip çıkmalıydık. Eğer sahip çıkamasaydık dünyadaki bütün mazlumların sesi kesilecekti. Canımız pahasına meydanlara çıktık. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 27 gün boyunca bu nöbeti sürdürdük.”dedi.

banner287
ÇERKEZKÖYLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’de binlerin Cumhuriyet Meydanına geldiğini belirten Erdoğan, “15 Temmuz 2016’da ne yaşadıysam şu anda da aynı duygular içerisindeyim. Bütün sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Katılım yoğun ve çok güzel. İnsanlar o günkü aşkından ve şevkinden hiçbir şey kaybetmeden demokrasiye sahip çıkma adına görevlerinin başındalar ve artık bu ülkede dış güçler bunu çok iyi bilmelidir artık darbeler yaşanmayacaktır. “ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306