ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ!

Bir grup askerin darbe girişimine karşı başlatılan Demokrasi Nöbeti’nde Çerkezköy darbe girişimini lanetledi.

ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ!
banner301
YOĞUN KATILIM YAŞANDI

Dün akşam yeniden bir araya gelen Çerkezköylü vatandaşlar milli irade nöbetine devam etti. Demokrasi nöbetine dün akşam STK temsilcileri de katıldı. Düzenlenen programda Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Başkanı Ahmet Üzgün,  Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Şoförler Odası Başkanı Mustafa As, Çerkezköy Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, Çerkezköy Servis Araçları Sahiplendirme Derneği Başkanı Fikret Tanyeri, Mahalle Muhtarları ve binlerce Çerkezköylü vatandaş katıldı.“BAŞARISIZ OLMUŞLARDIR”

Demokrasi nöbetinin 7’nci gecesinde düzenlenen programda ilk olarak AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe konuştu. Başkan Öğe, “Bu örgüt, kuruluş aşamasından itibaren etkisi altına aldığı eğitim kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşları, ticari kuruluşlar ve kamu görevlileri aracılığıyla milleti ve devleti kontrol altında tutmayı amaçlamaktaydı. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış asker  elbisesi içerisine girmiş eli kanlı terörist canilerini harekete geçirerek ülke yönetimine el koymaya çalışan Fetullahçı Terör Örgütü’nün bu girişimi, milletimizin feraseti, cesareti ve fedakarlığı ile güvenlik güçlerimizin kahramanca mücadelesi sayesinde başarısız olmuştur.” dedi.

ÖĞE ŞİİR İLE DEVAM ETTİ

Öğe konuşmasının devamında ise şunları söyledi:  Kadını ile, erkeği ile, yaşlısı ile, genci ile “La Ğalibeillah” emrine boyun eğmiş, galip olanın sadece Allah olduğuna inanan Ümmetiz. Bizler, Allah’tan başkasına boyun eğmeyeceğimizi bu meydanları canımız pahasına boş bırakmayarak göstermiş olduk. Allah sizlerden razı olsun. Allah bu aziz millete zeval vermesin, iki cihanda aziz eylesin. Kardeşlerim ne diyor şair: Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır. Gön batsa ne olur, geceyi onaran bir mimar vardır.
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır. Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır.“YENİ NESİLLER OLACAK”

Öğe son olarak, “Unutmayın, tarih kendini yenilmez sanan zalimlerin, körü körüne kendisine bağladığı insanlara güvenerek Hakka ve Hakikate baş kaldıranların ibretlik hikayeleri ile dolu. Yarının Türkiyesinde inanın bana ne paralel örgütün esamesi okunacak, ne bölücü terör örgütü olacak, ne de bugün bize karşı envai çeşit Bizans oyunu çevirenler olacak. Çünkü yarının Türkiyesinde sizler olacaksınız. Sizlerin izinden gelen yeni nesiller olacak.” şeklinde konuştu.

“ERDOĞAN’IN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Başkan Öğe’nin ardından Fatih Mahallesi Muhtarı Gazi Çetin konuştu. Çetin yaptığı konuşmada, “Herkesi saygı ile selamlıyorum. Ülkemizdeki demokrasiye 15 Temmuz akşamı yapılan hain saldırıyı esefle kınıyorum. Bizler devletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Bu canilerin karşısında ilk günden bu yana duruyoruz ve durmaya devam edeceğiz. Meydanları boş bırakmayan sizlere de minnet ve şükranı borç bilirim. Biz muhtarlarla sürekli bir araya gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yanındayız. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” dedi.

ÜZGÜN: MENFUR BİR DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNULDU

Demokrasi Nöbeti’nde Memur Sen Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Üzgün de bir konuşma yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Ahmet Üzgün “Malum olunduğu üzere bundan7 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde hain bir cunta, emir komuta zincirinin dışında hareket ederek, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve anayasal düzenine, necip milletimize ve istikbalimize karşı, bugüne kadar görülmemiş alçaklıkta, menfur bir darbe girişiminde bulunmuştur” dedi.  

“MİLLETİN İRADESİ YOK SAYILMIŞTIR”

Ahmet Üzgün şöyle devam etti: “Gazi meclis başta olmak üzere, devlet kurumlarımız bombalanmış, milletimizin iradesi yok sayılarak üzerlerine tanklar sürülmüştür. Darbe girişiminin ilk anından itibaren, başta Genel Başkanımız Ali Yalçın olmak üzere Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Memur Sen ve tüm teşkilat mensupları aileleriyle birlikte, darbecilere karşı tek yürek olmuş, meydanlarda olma iradesini göstermişlerdir. Bu alçak darbe girişimi milletin iman dolu göğsünde söndürülmüştür.  2007’de e-muhtıraya karşı ortak akıl mitingleri düzenleyen, 17/25 Aralık Paralel Devlet yapılanmasına karşı dimdik duruşuyla demokratik ve siyasi iradenin yanında olan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Teşkilatı, dün olduğu gibi bugün de yarın da hep milletin yanında ve millet iradesinin temsilcileriyle beraber olmaya devam edecektir.


banner287

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Bu cuntacı vatan hainleri asla ve asla, Peygamber ocağı olarak gördüğümüz Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bir mensunu olma şerefine layık olamazlar. Şanlı ordumuzu asla temsil edemezler. Şunu herkesin bilmesini isteriz ki; vesayetçilere, darbecilere, paralelcilere, terör sevicilere, hasılı vatan hainlerine karşı dimdik ayaktayız ve devletimizin yanındayız”

“DEMOKRASİ NÖBETİMİZ SÜRECEK”

Darbe girişiminde şehit düşen güvenlik güçleri ile sivil vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Üzgün konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Milletten yardımını esirgemeyen Rabbimize sonsuz hamdü senalar ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da demokrasi nöbetimize devam edeceğimizi buradan beyan ediyoruz. Destek veren tüm dava arkadaşlarımıza, Çerkezköy halkına, özellikle bayan ve çocuklara şükranlarımı sunuyorum.”

“TÜM DÜNYAYA ÖRNEK KARARLILIK”

Üzgün’ün ardından kürsüye Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe Geldi. Yaztepe halkın büyük bir kararlılık gösterdiğini ifade ederek, “15 Temmuz tarihinde ülkemizde darbe girişimine karşı durarak şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Tarih kitapları bu büyük destanı da elbet yazacaktır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek vatansever mensuplarına, Türk Emniyet teşkilatımızın maruz kaldığı saldırılarda olağanüstü çaba gösteren Polisimize, yetkililerimize, STK kuruluşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Bizler her zaman ülkemizin huzurunu, birliğini ve beraberliğinin yanındayız.” dedi.

“TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇECEK”

Yaztepe’nin ardından kürsüye bir diğer STK temsilcisi Çerkezköy Şoförler Odası Başkanı Musata As geldi. As yaptığı konuşmada, “Şoförler Odası yönetimi olarak ülkemize alçakça yapılan darbe girişimini şiddetle kınadığımızı belirtmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik yapısına, Anayasal düzenine, parlamenter sisteme ve Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne, Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış örgütlü bir terör şebekesi tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenen demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek olan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Bu alçakça yapılan darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman ordu ve emniyet mensuplarımıza, sivil vatandaşlarımıza, esnaf ve sanatkarlarımıza yüce Allah’tan rahmet, aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

“ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ”

As’ın ardından kürsüye Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ geldi. Bozdağ, “Devletimizin birlik ve beraberliğini tehdit eden darbe girişiminin karşısında Esnaf ve Sanatkarlar olarak her zaman karşısında durmuştur ve durmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine tek bayrak, tek millet, tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Şehit düşen vatandaşlarımıza da Allahtan rahmet yaralı olan demokrasi gazilerimize acil şifalar diliyorum.” dedi.

CUMHURİYETE, BAYRAĞA SAHİP ÇIKTINIZ

Bozdağ’ın konuşmasının ardından konuşan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, “Bu akşamki nöbette herkesi saygıyla selamlıyorum. Sizler farklılıkları bir kenara bırakıp, cuntaları perişan ettiniz. Kahramanca meydanlara çıktınız, Polisimize sahip çıktınız. Cumhuriyete, bayrağa sahip çıktınız. Allah bu günleri bir daha göstermesin. Vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi anıyorum. Darbeye karşı dik duran Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Meclis Başkanımıza, Polisimize saygılarımı arz ediyorum. Demokrasiden yana yayın yapan kuruluşlarımıza da teşekkür ediyorum. İdareciliğinden Çerkezköy Kaymakamımıza ve başarılı organizasyonlarından dolayı AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanımıza da teşekkür ediyorum. İlçemizin şanına yakışır nöbette bekleyen siz değerli halkımıza da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı."ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan da bir konuşma yaptı.  Özdoğan, “Çerkezköy OSB olarak, 15 Temmuz gecesi milli irademize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere büyük milletimize yapılan kalkışma girişini şiddetle kınıyoruz. Bu hain kalkışmanın başladığı andan itibaren cesaret ve kararlılık göstererek girişimin püskürtülmesinde en önemli rol oynayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Türkiye Büyük Millet Meclisimiz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimiz ile silahlı kuvvetlerimizin komuta kademesine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kalkışmada hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle ve şükranla anarken, yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyoruz.” dedi.

“ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ”

Özdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduklarını da vurgulayarak, “Ülkemizin en büyük sanayi bölgelerinden olan Çerkezköy OSB, sivil iradenin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmaya devam edecektir.Bu hain girişimlerin sağlam temeller üzerindeki Türkiye ekonomisini ve projelerimizi olumsuz yönde etkilemeyi başaramayacağını belirtiyor, 65 bini aşkın bölge çalışanımızla beraber her zaman demokrasinin yanında olduğumuzu ve ülke ekonomisi için üretmeye devam edeceğimizi ifade ediyoruz. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu bir kez daha gösteren demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, bütün Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz. Türkiye ekonomisine kazanç ve istihdam sağlamak önceliğimiz olmaya devam edecektir. Bugün bu toplantımıza katılan ve hain girişimin olduğu ilk günden beri coşkuyla karşı koyan siz değerli Çerkezköy Halkına şükranlarımızı sunarken, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
kerim çelik
kerim çelik - 2 yıl Önce

evet bir grup teröristin asker kılıgındaki işgali abd nato destekli feto piyon....askerde bizim poliste bizim kışla önlerinde bekletilen iş makinaları çekilmelidir Askerde bizim gardaşımızdır...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454