Ertem: Metin Dönmez CHP’nin Mustafa Ordusu oldu

CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’in, son günlerde yaptığı açıklamalar ile MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu’yu örnek aldığını ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “Kendisi, CHP’nin Mustafa Ordusu haline gelmiştir. Ordu’nun daha önce söylediği şeyleri, kendisi tekrar ediyor. Zaten ikisi pek çok yerde beraberdir, aynı safı da bulmuşlardır. Kendilerine ‘hayırlı olsun’ diyorum.” İfadelerini kullandı.

Ertem: Metin Dönmez CHP’nin Mustafa Ordusu oldu
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’in, yaptığı eleştirilerle, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu’ya benzemeye başladığını vurgulayarak “Sırf ‘muhalefet olsun’ diye verilmiş beyanatları var. Dönmez’in açıklamalarının,  Mustafa Ordu’nun ‘CHP, Belediye’nin uygulamalarına neden karşı çıkmıyor?’ şeklindeki açıklamasından hemen sonra yapılması dikkat çekicidir. Herhalde, bu son günlerde yaşananlara en çok sevinen Mustafa Ordu’dur. Zaten ikisi pek çok yerde beraberdir, aynı safı da bulmuşlardır. Kendilerine ‘hayırlı olsun’ diyorum. Bundan sonra beraberliklerini devam ettirsinler. Ordu’nun daha önce söylediği şeyleri tekrar dile getirmeye devam etsin.” Eleştirisinde bulundu.
ATATÜRK VİYADÜĞÜ’NE DEĞİNDİ
Dönmez’in ‘Atatürk Viyadüğü’nde eksiklikler var’ iddialarına da değinen Başkan Ertem, şunları kaydetti: “Bununla ilgili de defalarca söyledim. Projede bir değişiklik yoktur. Artık bunu defalarca konuşmasının gereği yok. Belediye meclisinde bu işi bilebilecek mühendislerden kendileri seçsinler. 5 kişilik bir komisyon oluştursunlar, ben bütün dosyaları veriyorum. Zaten tüm dosyalar da ortada. Gelsinler ihale projesi ile yapılmış proje nedir karşılaştırsınlar. Eğer bir metre eksildiyse çıksın ne söylüyorsa söylesin.Bu kadar iddialı söylüyorum. Değişiklik var ama o boyuyla ilgili değil. Biz ilk projeyi yaptığımızda 7,5- 8 metre alttaki zeminin net yüksekliğini almıştık. Bu projemizi üniversitemizde onaylatmıştık. Projemizi demir yollarına gönderdik, demir yolları dedi ki alttaki net yükseklik 11,5 metre olacak. Dolayısıyla köprü yaklaşık 3,5-4 metre daha yükselmek durumunda kaldı ve biraz daha dik olma durumunda kaldı. Bundan başka bir değişiklik söz konusu değil. Bu arada yükseklik dolayısıyla kazık sayısı da arttı. Bunların dışında köprü boyunda başka herhangi bir değişiklik olmadı. Biz Çerkezköy’ün ana bölgesi ile İstasyonu birbirine bağlamayı amaç edindik. Bu da en uygun şartlarda yapıldı ve 5.2 trilyona mal oldu, Ama biz de isterdik ki çok daha büyük ve çok daha modern bir viyadük yapalım. Lakin belediye bütçemiz de bu kadardı. Bu bölge için trafik sorunu projeyle atlatıldı.’’
“SORUN YAPMANIN ANLAMI YOK’’
Cengiz Topel Caddesi’nin de ihaleye uygun yapılmadığı eleştirilerine de yanıt veren Ertem, “ Daha önceki ilçe başkanı da aynı konuyla ilgili gazetelerde açıklama yaptı, ancak bu ihalede ne yapıldıysa kimseye rant sağlanmadı. Herkes hakkını aldı. İncelendiğinde de en ucuz projedir. Tamirler ise her yıl yapılıyor. Orada yaklaşık 60 bin metrekare yol vardır. Bu kadar bir yolun bir bölümünde tamir yapıldı diye bunu sorun yapmanın anlamı yoktur.’’ İfadelerini kullandı.
“VARSA BİR RANT KENDİSİ ELDE ETSİN’’
Dönmez’in paralı otopark eleştirilerine de değinen Ali Ertem şöyle devam etti: “ Türkiye’nin her tarafında bu tür uygulamalar vardır, bununla ilgili de meclis kararı vardır. Oradaki mahalle sakinlerinden ücret alınmayacak. 15 dakika işi olan birinden de ücret alınmayacak, ama 2 saat gelip kaldırımları yolları 2 saat işgal edenleri önlemek adına bu uygulamayı yapıyoruz. Başka da kimseyi rahatsız etmeyecek bir uygulamadır bu, ama ne hikmetse MHP ve CHP İlçe Başkanları rahatsız oluyorlar.  Metin Dönmez, ‘bundan kim rant elde edecek?’ diye soruyor. İhalesi şeffaf şekilde yapılacak. Kendisini de bu ihaleye davet ediyorum. Kendisi ihaleye girsin, rantı varsa kendisi elde etsin, ’’ İfadelerini kullandı.
banner287
“HANGİ BELEDİYEDE VAR BİLMİYORUM?’’
Ertem, CHP’li Dönmez’in sosyal ve kültürel bir faaliyet yapılmadığına dair getirttiği eleştirilere de değinerek, “Gerçek ihtiyaç sahiplerine maaş veriyoruz. Bu başka hangi belediyede var bilmiyorum. Engelli ailelerine düzenli maaş veriyoruz. Bunun dışında engellilerimize çok güzel bir bina yapıyoruz. Ben CHP zihniyetinin kültürel anlayışını anlamıyorum, ama biz her türlü müzik ve tiyatro çalışmalarını yapıyoruz.’’ Dedi.
“ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ’’
Asfalt çalışmaları hakkından  da bilgi veren Ertem, ‘anlıyorlar ama anlamak istemiyorlar. Belediye olarak Çerkezköy Belediyesi Trakya’da alt yapısı en fazla tamamlanan yerdir. İlçede 1 metrekare yer yapılmamış yol kalmadı. Lakin, ilçe hızla geliştiğinden için sürekli çalışmalar yapılıyor. Bunların sonunda tabii ki yollar bozuldu. Ancak, şu an da bu çalışmalar sürüyor. Kaldırımlarda da kaplama çalışmaları yapıyoruz. “ ifadelerine yer verdi.
KÖPRÜLÜ ÖZÜR DİLEDİ
Ertem, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ile ilgili yaşadıkları diyaloga da değinerek şunları söyledi: “Emre Köprülü geçtiğimiz günlerde beni arayarak ifadelerinin yanlış anlaşıldığını aktardı. Bundan dolayı da özür diledi. Herkes her şeyi görüyor. Elbette ki sandıkta gereken cevap alınır. Zaten 10 yıl başkanlık yapmak benim için en büyük onurdur. Biz seneye de biz seçilelim anlayışı ile hizmet yapmayız. Amacımız polemik yapmak değil, gereken durumlarda cevap vermektir.’’ 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306