Ertem’e cevap verdi: Kötü söz sahibinindir

Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem’i MHP Kapaklı İlçe eski Başkanı Hayri Varol’a yönelik ifadelerine Varol düzenlediği bir basın toplantısıyla cevap verdi.

Ertem’e cevap verdi: Kötü söz sahibinindir
banner301
Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem ile Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe eski Başkanı Hayri Varol arasında sosyal paylaşım sitesi üzerinde başlayan polemik karşılıklı basın açıklamalarıyla sürüyor. Önceki gün Hayri Varol’a yönelik ağır sözler kullanan Ertem’e cevap gecikmedi. Varol, ‘kötü söz sahibindir’ diyerek 15 Temmuz sonrası sokağa çıkan vatandaşa hakarette bulunmadığını söyledi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem’i MHP Kapaklı İlçe eski Başkanı Hayri Varol’a yönelik ifadelerine Varol düzenlediği bir basın toplantısıyla cevap verdi.

VAROL BASIN TOPLANTISIYLA CEVAP VERDİ

Hayri Varol dün saat 11.00’da ofisinde basın toplantısı düzenledi. Ali Ertem’in kendisine yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle basın toplantısı düzenleme gereği duyduğunu söyleyen Varol “facebook hesabımız üzerinden takipleştiğimiz arkadaşlar zaten bizim ne yazdığımızı, ne dediğimizi, ne anlattığımızı, neyi işaret ettiğimizi anlıyorlar. Esasın da Ali Ertem de ne demek istediğimizi, neyi anlatmak istediğimizi anlamıştır. Çünkü gördüm ki yazdığım metni okurken imla hatalarına ve vurgulamalara çok dikkat etti. İmla kurallarına dikkat edebilen bir Ali Ertem’in, yazının içeriğini de anlayabilecek bir kapasiteye sahip olacağını düşünüyorum” dedi.

“15 TEMMUZ’DA PAYLAŞIMDA BULUNDUM”

Darbe girişimin yaşandığı gece sosyal paylaşım hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı hatırlatarak sözlerini sürdüren Varol “15 Temmuz akşamı gerçekleşen terör eyleminin ardından facebook sayfamdan kısa bir not paylaştım. ‘Proje olarak iyi düşünülmüş, ancak oyunculuk ve senaryo kötüydü’ şeklinde bir paylaşımda bulundum. Her aklıselim anlar ki bu bir darbe değildir. Darbe olabilmesi için olayın arkasında silahlı kuvvetlerin kendisinin olması gereklidir. Şimdi böyle bir durum yoktu. İlerleyen saatlerde anlaşıldı ki, askerimizin içerisine yuvanlanmış öteden beri işaret ettiğimiz örgüt yapılanmasının yapmış oldukları bir oyundu. Ancak, onların da kullanıldığı onların da alet edildiği bir oyundu. Biz bu oyuna işaret ettik. Oyunun arkasında başka güçler olduğuna işaret ettik. Buna itirazı olabilecek olan varsa, kendisiyle her türlü fikri tartışmayı yapabilirim.” diye konuştu.

“VATANDAŞA KARŞI SÖYLEDİĞİMİZ BİRŞEY YOK”

Yapmış olduğu paylaşımın ardından takipçilerinden bazılarının kendisine yönelik ‘şerefsiz-hain’ şeklinde yorumlarda bulunduğunu anlatan Varol “15 Temmuz gecesi yaptığım paylaşım sonrasında yeni bir paylaşım yapmadım. Daha sonra yaptığım yoruma göndermede bulunanlara ithafen uzunca bir yazı yazdım. Yazdığım yazıda ‘Benim yazdıklarımı siz anlayamazsınız, sizde o zeka yok dedim’ Bugün bunları yine de tekrarlıyorum. Anlatmaya çalıştığımız tiyatronun, aktörlerin kim olduklarını onların kafaları beyinleri, basmaz. Bunlar halka hakaretmiş gibi gösterildi. Bizim halka karşı söylemiş olduğumuz bir şey yok. Sözde halk savunuculuğu yapan Ali Ertem, başkan olarak
görev yaptığı dönemde makamında insanları dövüyor, hakaret ediyordu.” dedi.

“DOĞDU BULMUYORUM”

Hayri Varol şöyle devam etti: “Dışarı çıkmaları, konvoyları, korna çalmaları, meydanlardaki gürültüleri kabul etmiyorum. Etmeyebilirim, aynı düşünmek zorunda değilim. Terör olayının şiddetle karşısındayız. Bunun bir terör olayı olduğunu söylüyoruz. Darbe demiyoruz, darba dersek olayı askere yıkmış oluruz. Askerimizin bu olayla bir ilgisi bulunmamaktadır. Bunu asker içerisinde kümelenmiş terör mensupları yapmıştır. Biz bunu şimdi söylemedik. 18 Temmuz’da yapmış olduğumuz açıklamada da söylemedik. Ali Ertem gibiler bunlarla kol kola gezerken biz bunları yıllarca söylüyorduk. Söylediğimiz gibi o zihniyet bize ‘din düşmanı’ diyordu. ‘Alnı secdeye giden insanları sevmiyorsunuz’ diyorlardı. Ali Ertem’in rahatsızlık duyduğu esas konu benim cumartesi günü yazmış olduğum ‘Asıl FETÖ’cülerle yan yana yürüyen Ali Ertem’dir’ yorumudur.

banner287
“YORUMUNU SİLMEDİM”

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden 18 Temmuz’da yapmış olduğu yoruma Ali Ertem’in ‘Hoşt Köpek’ yorumu yazdığını anlatan Varol şunları söyledi: “Ali Ertem’in bu yorumunu silmedim. Bende yorumun altına ‘tam anlayamadım -olur da hesabı ele geçmiş olabilir- köpek gerçek ismin mi takma ismin mi?’ diye yazdım. Sonrasında listemdeki arkadaşlar Ali Ertem’i ayıplayıcı yorumlar yaptılar. Bana neden Ali Ertem’i engellemediğimi sordular. Ben de ‘neden engelleyeyim ki? Zaten engelli kendisi. Ben hayvansever bir insanım. Her zaman da hayvanların da etrafta yaşam hakkı olduğunu her fırsatta söyleyen bir insanım’ paylaşımında bulundum. Sonrasında Ali Ertem ‘senin kimlere köpeklik yaptığını gördük, ama bir öküzün köpekleştiğini ilk defa görüyorum’ diye yazdı. Sonra da ben ‘bir öküzün belediye başkanlığı yaptığına da şahit olduk’ diye yazdım. Sonrasında bana yazmadı. Beni destekleyen arkadaşlara yazdı. Bir hanım arkadaş da buna en iyi bir şekilde cevap vererek haddini bildirdi.”

“YALAKALIĞI KENDİSİ YAPIYOR”

Belediye eski Başkanı Ali Ertem’in kendisine ‘köpek’ yorumunda bulunmasının ağrına gittiğini kaydeden Varol “Sonra Belediye Başkanı Vahap Akay’a karşı bir girişime girildi. Başkan Vahap Akay’ın da açıklaması oldu. Vahap Akay’a yakalık yapan kendisidir. İthamlara bakılırsa görülür. Vahap Akay’dan bahsederken ‘sayın başkan’, bize gelince en ağır şeyleri söylüyor. Vahap Akay’a destek durumum yok. Ali Ertem’in bana köpek deyişine cevap yazdım. Sonra da yayımladım.” dedi.


“BEN KIZIYOR MUYUM?”

Varol şöyle devam etti: “Gazeteciler de bu yazılanları gördüler ve haber yaptılar. Gazeteci ona mı soracak neyi yapıp yapmayacağını? Ben kızıyor muyum facebook sayfamdan alıp haber yapıldığına? Derdi ne? Gazeteci direktif almak durumunda mı?

“KENDİSİNE YAKIŞMIYOR”

Ağır laflar sahibinindir. Bunlar belediye başkanı yapmış bir kişiye yakışmıyor. Bu Ali Ertem’in kendi başına geleceklerin kendisine vermiş olduğu paniktir. Alçaklığın bazı özellikleri vardır. İnsanın alçak olabilmesi için taşıması gereken özellikler vardır. Kamuoyu görüyor. Bu özellikler hangimizde ise alçak odur?  Ali Ertem, o yazımın altına hoşt köpek yazacağına beni arasaydı. O zamana kadar abimizdi. Yanlışta anlamış olabilirdi? Ali Ertem’e kalkıp da olumsuz bir tavrım olmazdı. 10 gün önce yazdığımı Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ bir televizyon programında söyledi. O’na da söylesin bakalım. Bu aldatmaca, kandırmacadır.”
Ali Ertem miadını tamamladı. Şimdi ise siyaset yapma peşinde duruyor. Bu çıkışı benimle yapmaya gerek yok.”

“MAHKEMEYE GİTMEYECEĞİM”

Ali Ertem’in kendisine yönelik kullandığı ifadeleri mahkemeye taşımayacağını açıklayan Varol “Şimdilerde yargının birçok işi var. Yargıya gitmeyeceğiz. Bu çocukça işlerdir” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 18:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bedo
Bedo - 2 yıl Önce

Kıvrım kıvrım bi savunma yapmış bey efendi lakin ne dediği apaçık ortada. Sayın Ertem 'in hak ettiğin cevabı verdiğini düşünüyorum henüz okumadan. İşi bilenler 15Temmuzun millete bir komplo olduğunu anladı fakat gördüğüm bütün cahiller bir tiyatro olduğundan yana. Rabbim hidayet versin..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459