Esnaf bayramın gelişini hissetmedi

Bayrama sayılı günler kala hazırlıklarını tamamlayan esnafı çarşıdaki sessizlik kara kara düşündürüyor.

Esnaf bayramın gelişini hissetmedi
banner301

Bayramların eski tadının olmadığını ifade eden esnaf, vatandaşın eskisi gibi bayram alışverişi yapmadığını, işlerin durgun geçtiğini söyledi.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de bayram denilince ilk akıllara gelen mağazalardan olan Nazar ve Vize Giyim işletme sahipleri bayram hazırlıkları ve eski bayramla ile ilgili konuştu. Nazar Giyimin işletme sahibi Salih Öngün, ‘’Biz 1976’dan beri Çerkezköy’e hizmet veren giyim mağazasıyız. Fakat burada eski olmak değil çağa ayak uydurabilmek önemli olan. Zamanla satın alım şartları değişmeye başladı. Öncelikle artık eski bayramlar kalmadı. Her şey sıradanlaştı artık bayram alışverişi kavramı ne yazık ki kalmadı. İnsanlar eline geçen üç beş kuruş parayı da tutup tatile gidiyor, kaçmak istiyor buralardan.’’ dedi.
 

banner287
“KÜÇÜK ESNAFIN HALİ DUMAN’’

Vize Giyim’in işletme sahibi Atilla Dinç ise, “Satışlar durgun şuan bayram gelişini hissettirmedi. Eskiden iftar olsa da biraz nefeslensek dinlensek derdik şimdi halimiz çok kötü. Tabi bu işin böyle olmasında kurumsal firmaların büyük payı var. Artık insanlarımız ucuz olsun ama farklı birçok kıyafetim olsun arayışında. Kaliteli kıyafet tercihleri yok. Tabi internet sitelerinde ve kurumsal firmalarda kredi kartına taksit olanakları farklı olduğundan artık tercih edilmiyoruz. Nerde o eski bayramlar der olduk. Tüm esnaf arkadaşlarıma hayırlı bayramlar, hayırlı işler diliyorum.’’ dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306