Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne göz kamaştıran bina

Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başavcı Sokak No:6’daki yeni adresine taşındı. 500 bin TL harcanarak kooperatife kazandırılan bodrum dahil yedi katlı binanın üç katı hem yönetim hem de kooperatif üyelerinin kullanımı için dizayn edilirken diğer katlar ise kooperatife gelir kazandırmak için kiraya verilecek.

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne göz kamaştıran bina
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Uzun bir süredir Özcan Sokak’ta kooperatif üyelerine hizmet veren Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi bundan böyle Gaziosmanpaşa Mahallesi Başavcı Sokak No:6’daki yeni binasında hizmet vermeye başladı.
BİNAYI GEZDİRDİ
Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe dün saat 12.00’da basın mensuplarına yeni binayı gezdirerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Binanın bodrum katını 150 kişilik toplantı katı olarak dizayn ettiklerini söyleyen Muzaffer Yaztepe, zemin katın personel çalışma olanı kullanılacağını belirtti.
HER ALTERNATİF DÜŞÜNÜLMÜŞ
Binada arşiv, mutfak ve lavabolar bölümlerin de yer aldığını kaydeden Muzaffer Yaztepe, ikinci katı ise yönetim katı olarak kullanılacağını söyledi. Yönetim katında yönetim kurulu üyelerinin toplantılarının da gerçekleştirilebileceğini kaydeden Yaztepe, makam odasının da yönetim katında bulunduğu kaydetti.
AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENECEK
Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak yaklaşık 400 metrekare alanda üyelerine hizmet vereceklerini söyleyen Muzaffer Yaztepe, yeni hizmet binasının resmi açılışını kasım ayında gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti. Yeni hizmet binasının yapıldığı arsayı 1992 yılında Belediye’den aldıklarını anlatan Yaztepe, yeni binada kooperatif üyelerine daha iyi şartlarda hizmet sunacaklarını söyledi.“KRİZ DÖNEMİNİ İYİ YÖNETTİK’’
banner287
2000 yılında ülkemizde yaşanan krizden en çok esnaf ve sanatkarların zarar gördüğünü anlatan Muzaffer Yaztepe, “kooperatifimiz de mevcut durumdan etkilenerek yaklaşık 2 yıl gibi süreyle kredi taksitlerinin geri dönüşlerinde yaşanan sıkıntı nedeni ile faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Yönetim kurulu olarak krizi iyi yöneterek maddi manevi birikimimizi dengeli kullanarak krizden borçsuz olarak çıktık. Uzun soluklu 10 yıl gibi sürede sabırlı ve tasarruflu hareket ederek sürdürdüğümüz çalışmalarımızla kriz nedeni ile kaybettiklerimizi de telafi ederek bu günlere geldik’’ dedi.BİNANIN MALİYETİ 500 BİN TL
Kooperatife ait mevcut arsalarına yapılan hizmet binasının maliyetinin yaklaşık 500 bin TL olduğunu söyleyen Yaztepe “maddi olarak hiç yardım almadan kendi öz kaynağımız ile sahip olduğumuz toplam 7 kat olan bağımsız bölümün 6 katı kooperatifimize aittir. Sadece dördüncü katta bulunan daire inşaatı yapan şirkete aittir. Günün ve geleceğin şartlarına uygun olarak tasarlanan yeni hizmet binasının Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyelerine daha iyi şartlarda hizmet sunmak için inşaa edildi.’’ İfadelerini kullandı.
“HAYIRLI UĞURLU OLSUN’’
Yaztepe, ilerleyen dönemlerde binanın dördüncü katını da satın almayı planladıklarını söyleyerek yeni binanın hayırlı uğurlu olmasını diledi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493