Esnaf ve Sanatkar Odası’ndan KOLEJ PROTOKOLÜ

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, ile Aka Koleji yetkilileri arasında indirim protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre: oda üyelerinin çocukları yüzde 15 oranında bir indirim kazanırken, Oda üyeleri de uzay ve güneş gözlem evi ile okul dışındaki sosyal faaliyetlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Esnaf ve Sanatkar Odası’ndan KOLEJ PROTOKOLÜ
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 
Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile gelecek eğitim- öğretim döneminde Çorlu’da eğitime girecek olan AKA Koleji arasında protokol imzalandı.
KAMPÜSTE HİZMET VERECEK
Protokol imzalarından önce söz alan Aka Koleji Kurumsal İletişim Müdürü Neşe Sever, okulun 1999 yılında İstanbul Bahçeşehir’de  kurulduğunu belirterek, “Sürekli olarak yer değiştiren diplomatlar için ilk olarak İsviçre’de kurulan okulumuz,  dünya çapında geçerliliği olan ve Türkiye’de sadece 21 okulda bulunan IB programlarına sahip okullardan biri. Bu programlar sayesinde bu tür okullardan alınan diplomalar tüm dünyada başarılı eğitim alındığının ve evrensel bir takım değerlere sahip olunduğunun göstergesidir. Bu doğrultuda 2008 yılında Tekirdağ’da açılan okulumuz bu yıl da Çorlu’da 14 bin metrekarelik kampusüyle eğitime girecek.’’ İfadelerini kullandı.
OKULUN OLANAKLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Kolejin Çorlu’daki binasında anaokulu, ilkokul ve ortaokul olmak üzere 3 okul türünde eğitim vereceği bilgisi veren Sever, okulda İngilizce, bilgisayar, kimya gibi pek çok farklı alanlarda eğitim verilmesine olanak sağlayacak laboratuarlar bulunduğunu aktararak, “Bunların yanında sosyal ve kültürel hayatın da bilincinde olan okulumuzda müzik, dans ve ritim atölyeleri de mevcut. Dev bir de kütüphanenin bulunduğu okulumuz 600 kişilik bir konferans salonu, sıcak ve soğuk havuzlarıyla da öğrencilerimizin hizmetinde. Ayrıca, göktaşı yağmurları, gezegenler, yapay uydular ve güneşin izlenebildiği uzay ve güneş gözlem evimizden sadece öğrencilerimiz değil, randevu alan herkes ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor. Yemekler de profesyonel bir ekip tarafından okulumuzda hazırlanırken, revirimizde de sürekli bir hemşiremiz bulunmakta.’’
“ÜYELERE GÜZEL FIRSATLAR SUNDUK’’
banner287
Sosyal programlara önem veren bir okul oldukları değerlendirmesinde bulunan Sever, sosyal bir oda olarak nitelendirdiği Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile bu kapsamda bir yıllığına geçerli olan  bir protokol imzalama kararı aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Bu doğrultuda oda üyelerinin çocukları okulumuzda yüzde 15 oranında indirimli olarak eğitim alabilecek, bunun yanında oda üye ve yakınları uzay ve güneş gözlem evimizde randevu alarak ücretsiz keşif yapma imkanına sahip. Yine tüm bu avantajlara ek olarak odaya kayıtlı olan üye ve aileleri okulumuz tarafından okul dışında gerçekleştirilecek olan açık alan organizasyonları, sosyal ve sportif etkinliklere ücretsiz olarak katılabilecek.”“AMAÇ EN İYİ NOKTAYA ÇEKMEK’’
Konu hakkında bilgi veren oda başkanı Bozdağ ise, amaçlarının daha iyi bir eğitim olduğunu dile getirerek, “Bu doğrultuda üyelerimizin çocuklarının eğitimini en iyi noktaya çekmeye çalışıyoruz. Yani esnaflığın dışında da üyelerimize eğitim gibi farklı noktalarda katkı sunmaya çalışıyoruz.’’ Dedi.
Konuşmaların ardından Sever ve Bozdağ protokolü imzalayarak, kolej ve oda arasındaki bir köprünün temellerini attılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306