Ezan sesine hasret kaldılar

Çerkezköy’ün Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde ezan sesini duyamamaktan yakınan vatandaşlar, Çerkezköy Belediyesi’nden destek istedi. Ancak belediyeden gelen cevap hayal kırıklığına yol açtı.

Ezan sesine hasret kaldılar
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’ün en büyük mahallelerinden biri olan ve yaklaşık 15 bin nüfusun yaşadığı Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde sadece Namık Kemal Bulvarı üzerinde yer alan Bahçeli Camii vatandaşların ibadetine açık. Cami sayısının az olması ve mahallenin geniş bir alanda yer alması vatandaşları da mağdur ediyor.
Mahallede yaşayan vatandaşlar,  ezan sesini duyamadıklarını belirterek durumu Yıldırım Beyazıt Mahalle Muhtarı İrfan Akem’e iletti. Vatandaşlar cami ihtiyaçları olduğunu ve yeni bir cami yapılana kadar da ezan sesinin duyulması için mahallerdeki sokaklara hoparlör sistemi kurulabileceğini bildirdiler.Mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine Muhtar Akem, Çerkezköy Belediye Başkanlığı’na geçtiğimiz 20 Nisan günü yazdığı üst yazı ile Şifa, Kalyoncu, Ceviz ve Demircan sokak civarında ikamet eden vatandaşların  mağduriyetlerinin giderilmesi için destek istedi.


 

banner287
GELEN YAZI ŞAŞIRTTI

Bu yazıya geçtiğimiz 3 Mayıs tarihinde Belediye Başkan yardımcısı Kemal Gümüş imzasıyla yazılı cevap verildi. Bu yazı da muhtarlığın camına asıldı. Belediyenin cevap yazısında şu ifadelere yer verildi:  İlgili dilekçenize istinaden; ezan sesi her camiden canlı okunmakta olup, merkezi ezan sistemi iptal edilmiştir.”    
Mahalle sakinleri, Ramazan ayı dolayısıyla sahur ve iftarda okunan ezanları duyamadıklarını belirterek,  “Ezan sesini duymadığımız için erken açacağız korkusuyla hep geç açıyoruz. Ya da çevredeki tanıdıkları arayarak ezanın okunup, okunmadığını soruyoruz. Yetkililerden mağduriyetimizin giderilmesi için destek bekliyoruz.”dediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 09:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
bırakın bu işleri
bırakın bu işleri - 13 ay Önce

adam gibi haber yapın ya işiniz gücünüz bekledeiye çamur atmak. eğer bu işi kimin diyanetin dolayısıylada müftülüğün yaptığını bilmiyorsanız kapatın şu gazete denen kağıt parçasını. eğer gerçekten bilmiyorsanız gidip haber yapmadan önce öğrenin. sizin yaptığınız gazetecilik deği.

Sait
Sait - 13 ay Önce

Ak parti ilçe baskanına söyleyın görevi olan müftülüğü harekete gecirsin

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306