FETÖ yurtları hazineye devrediliyor

Çerkezköy’de Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yakınlığı nedeniyle bir süre önce kayyum atanan öğrenci yurtları hazineye devrediliyor.

banner301
Haber-Fotoğraf-Görüntü: Uğur Arslan – Akif Aldoğan

Çerkezköy Bakış -  Çerkezköy’de Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yakınlığı nedeniyle bir süre önce kayyum atanan öğrenci yurtları hazineye devrediliyor. İffet Kız Öğrenci Yurdu ile Zuhur Erkek Öğrenci Yurdu’nun hazineye devri için polis eşliğinde öğrenci yurtlarına giden görevliler demirbaş liste çalışmasına başladı.

KAYYUMA DEVREDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde 29870 sayılı resmi gazetede yayınlanan FETÖ kurumlarının hazineye devredilmesi tebliğinin ardından Çerkezköy’de de FETÖ’ye ait iki öğrenci yurdunda hareketli dakikalar yaşandı. Yine geçtiğimiz hafta içerisinde Zuhur Öğrenci Yurdu ile İffet Kız Öğrenci Yurdu kayyuma devredilmiş ve hazineye devredilmesi için beklemeye geçilmişti.

DÜN SABAH HAZİNEYE DEVREDİLDİ
banner287

Dün sabah saat 09.30 sıralarında Tekirdağ Defterdağlı’na bağlı görevli personeller Butçular Sokak üzerinde bulunan İffet Kız Öğrenci Yurdu ile Gaziosmanpaşa İlkokulu karşısında bulunan Zuhur öğrenci yurtlarına geldi. Yetkili personeller ilk önce İffet daha sonrada Zuhur öğrenci yurtlarında gerekli işlemleri yaptı. Söz konusu taşınmazların ve yurtların mülkiyetleri hakkında işlemleri yapan yetkililer, yurtların hazineye devredilmesi işlemine de başladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
METİN DEMİRBAĞ
METİN DEMİRBAĞ - 2 yıl Önce

HELAL OLMAYAN MALLAR BİR GÜN GERÇEK SAHİPLERİNE DÖNER.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459