FETÖ’den 352 kişi tutuklandı

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, 15 Temmuz darbe girişimin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 916 kişiden 352’sinin tutuklandığını açıkladı.

FETÖ’den 352 kişi tutuklandı
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Polisevinde düzenlenen basın toplantısına Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın yanı sıra; Vali Yardımcıları Tayyar Şaşmaz ve Suat Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Cengiz Becerir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş, Tekirdağ Ergene Derin Deşarj A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Ceyhan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Aysel Erkmen, İl Protokol Şube Müdürü Yusuf Yıldırım ve İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Çelik katıldı.
2016 yılında Tekirdağ Valiliği ve kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin genel bir değerlendirmesini yapan Vali Ceylan, 2016 yılının devlet ve halkın yaşamı açısından acı ve tatlı olayların bir arada yaşandığı bir yıl olduğunu vurguladı. Ceylan, “Ülkemize ve milletimize karşı tehdit oluşturan FETÖ/PDY, PKK, DAEŞ ve diğer terör örgütlerinin kanlı yüzüyle muhatap olduğumuz bir yılı geride bıraktık. Milletimiz 15 Temmuz gecesinde bütün siyasi görüşlerini, farklılıklarını yaşam biçimlerini, inançlarını, aidiyetlerini bir kenara bırakarak, omuz omuza darbe girişimine karşı dik durarak, hainlerin doğrulttuğu namluların karşısında göğsünü siper etmiştir. Milletimize ve geleceğimize kast eden hain darbe ve kalleş terör kalkışması milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir. O gece canını hiç düşünmeden veren aziz şehitlerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. O gece kahramanca yönetime el koyan aziz milletimizin şanlı direnişini ve bize verdiği sorumluluğu asla unutmayacağız. Bu duygularla aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize saygı ve hürmetlerimizi sunuyorum” dedi.

 “FETÖ DARBE KALKIŞMASINDAN SONRA 352 KİŞİ TUTUKLANDI”

Tekirdağ Valisi Ceylan, 15 Temmuz’da meydana gelen FETÖ/PDY darbe kalkışmasından sonra gözaltına alınan ve tutuklananların sayılarını açıkladı. Vali Ceylan, “Adli makamlarca, gözaltına alınan, 916 kişiden, 352 kişi tutuklanmış, 383 kişi adli kontrol denetimi olmak üzere, 111 kişi ise savcılık sorgusundan sonra serbest bırakılmış olup, 5 kişi halen gözaltında, 65 kişi ise firari olarak halen aranmaktadır” diye konuştu.

“553 KAMU KURUM GÖREVLİSİ MESLEKLERİNDEN İHRAÇ EDİLDİ”
banner287

Tekirdağ Valisi Ceylan, FETÖ soruşturmaları kapsamında görevinden ihraç edilen kamu kurum görevlileri olduğunu belirterek, “Hakkında idari işlem yapılan 553 kamu kurum görevlisi mesleklerinden ihraç edilmiştir. Bunlar, 39 hakim ve savcı, 1 vali yardımcısı, 2 kaymakam adayı, 16 öğretmen, 133 emniyet personeli, 37 Namık Kemal Üniversitesi öğretim görevlisi, 19 müftülük görevlisi, 194’ü ise diğer kamu kurumlarındandır. İlimiz genelinde, haklarında idari işlem yapılarak meslekten ihraç edilen ve görevden uzaklaştırılan toplam 619 kamu personeli göreve iade edilmek için valiliğimize dilekçe vermiştir. Kurumların soruşturmalarını sağlıklı yürütebilmesi amacıyla, şu anda 255 personel görevden uzaklaştırılmış durumdadır. Ayrıca 90 personel de tekrar görevine iade edilmiştir. 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 3 özel eğitim faaliyeti yürüten şirket, 4 özel okul, 14
kurs merkezi, 6 öğrenci yurdu ile  derneğin kapatılma işlemleri yapılmış, daha önceki KHK ile kapatılan bir dernek yeniden açılmıştır” ifadelerini kullandı.

“İLİMİZ VERGİ TAHSİLAT SIRALAMASINDA 10. SIRADA”

Vali Ceylan, Tekirdağ’ın iddialı olduğu konulardan birinin ise vergi gelirleri ve tahakkuk miktarları olduğunu kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Tüm bütçe gelirleri açısından tahakkuk 6 milyon 465 bin 389 TL, tahsilat 4 milyon 666 bin 116 TL ve tahsilat oranı yüzde 72’dir. Bu verilere göre ilimiz tahakkuk sıralamasında Türkiye’de 13, tahsilat sıralamasında 10., gelirlerin giderleri karşılama oranında ise 4. sırada yer almaktadır. İlimizde 43 bin 225 gerçek usulde, 12 bin 943 basit usulde olmak üzere toplam 58 bin 839 gelir vergisi mükellefi, 6 bin 956 kurumlar vergisi mükellefi ile toplamda 65 bin 839 vergi mükellefi bulunmaktadır.”
            İHA

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459