Fevzipaşa Muhtarlığı yeni yerine taşındı

2006 yılından bugüne Namık Kemal Bulvarı’ndaki yerinde hizmet veren Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılan Fevzipaşa Aile Sağlığı Merkezi yanındaki yeni yerine taşındı. Muhtar Ali Pektaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Şükrü Dumanlar Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e muhtarlara sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederken, 28 yıldır muhtarlık yapan Pektaş ise yeni bina için “Beni 10 yıl gençleştirdi.” ifadelerini kullandı.

Fevzipaşa Muhtarlığı yeni yerine taşındı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Uzun bir süredir Namık Kemal Bulvarı üzerinde hizmet veren Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı Fevzipaşa Aile Sağlığı Merkezi’nin yanına taşındı.
YENİ YERİNE TAŞINDI
Yapımı Çerkezköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı Hizmet Binası faaliyete girdi. Muhtarlık, oturma salonu, çay ocağı ve WC’den oluşan yeni muhtarlık binasının bilgisayar ve yazıcı dışındaki tüm iç tefrişatı da Çerkezköy Belediyesi tarafından karşılandı.
DUMANLAR’DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
2006 yılından itibaren yine Çerkezköy Belediyesi tarafından Namık Kemal Bulvarı üzerinde yapılan prefabrik muhtarlık binasında hizmet veren Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı dünden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı ve aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Şükrü Dumanlar önceki gün Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Ali Pektaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
“BİR ELİNDE ÇANTA BİR ELİNDE MÜHÜR HİZMET VERDİ’’
Şükrü Dumanlar, 1984 yılında Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı’na seçilen Ali Pektaş’ın 28 yıldır muhtarlık görevini sürdürdüğünü söyleyerek “Bu süre içerisinde muhtarımız, muhtarlık binası olmadığından bir elinde çanta, bir elinde mühür ve stampa ile birlikte mahalleliye hizmet verdi. Bir ara Fevzipaşa Camii WC’sinin bitişiğindeki dar bir alanda görev yaptı. 2006 yılında da Namık Kemal Bulvarı’nda Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılan muhtarlık binasına taşındı.’’dedi.
ERTEM SÖZÜNÜ TUTTU
 29 Mart 2007’de mahallelerin bölünmesinin ardından Ali Pektaş’ın Yıldırım Beyazıd Mahalle Muhtarı İrfan Akem ile birlikte aynı çatı altında hizmet verdiğini kaydeden Dumanlar, “Ali Pektaş, daha sonra Çerkezköy Belediyesi’nden Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığına bağımsız bir bina istedi. Çerkezköy Belediye başkanı Ali Ertem de muhtarlık binası yapacağına söz verdi. Sonunda da işte görüldüğü gibi Belediye Başkanı Ali Ertem sözünü tutarak Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı’na yeni bir hizmet binası kazandırdı.’’ İfadelerini kullandı.banner287
“DİĞER İKİSİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE TESLİM EDİLECEK’’
Dumanlar, Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı’nın yeni hizmet binası için Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile katkısı olanlara teşekkür ederek, “bundan öncede Ali Ertem diğer mahallelere muhtarlık binası kazandırdı. Son olarak Fatih Mahallesi ile Bağlık Mahallesi Muhtarlık binaları yapılıyor. Bu iki muhtarlık hizmet binası da önümüzdeki günlerde muhtarlarımıza teslim edilecek’’ diye konuştu.
PEKTAŞ “BU BİNA BENİ 10 YAŞ GENÇLEŞTİRDİ’’
Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Ali Pektaş da hizmet binasının yapımında katkı sağlayan Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu modern bina beni 10 yaş gençleştirdi. Burada mahallelimize hizmet vermekten mutluluk duyacağız. Ömrüm yettiğince de muhtarlık yapmaya devam edeceğim’’ dedi.“ARTIK YENİ HİZMET BİNASINDA HİZMET VERECEĞİZ’’
Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığına vekalet eden Fevzi Pektaş da katkılarından dolayı Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür ederek, “ayrıca binanın yapımında büyük emekler veren Cemal Köroğlu ile Sedat Cura’ya ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonra yeni belediye hizmet binasında hizmet vereceğiz’’ ifadelerini kullandı. Ziyaretin ardından Şükrü Dumanlar yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306