Gaziler Akay’dan yeni yer istedi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliğini ziyaret eden Belediye Başkanı Vahap Akay, gazilere Türk bayrağı hediye etti. Ziyarette sıkıntılarını dile getiren Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Başkan Akay’dan temsilcilik için yeni yer talebinde bulundu.

Gaziler Akay’dan yeni yer istedi
banner488
banner301

Haber: Emrah ÇOĞALAN
Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yardımcısı Kemal Gümüş ile birlikte dün Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciğini ziyaret etti. Akay’ı Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve dernek üyeleri karşıladı.

İÇERİ GİRMEKTE BİLE ZORLANIYORUZ

banner287
Akay, Gaziler Gününde ziyarete gelemediklerini belirterek, ziyaret etmek istediğini söyledi ve gazilere bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, yer sıkıntısı yaşadıklarını belirterek, “Yerimiz çok dar ve bir gazi arkadaşımız aracını dahi sokağa çekemiyor. Araç parklarından dolayı zaman zaman içeri girmekte bile zorlanıyoruz. Yerimiz ufak ve yeni bir yer istiyoruz. Sizlerden ricamız bize yeni bir yer yapılmasıdır” diye konuştu.

ALAN ÇÖZÜLÜRSE BİNA BİR ŞEKİLDE HALLOLUR
Yargılan’ın talebi üzerine konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy’de tek sıkıntımız yer konusu. Dön dolaş hep yer sıkıntısı ama ne yapabiliriz bakacağız. Yer konusunu çözersek bina kısmı bir şekilde hallolur” diyerek yardımcısı olan hem de Fen İşleri Müdürlüğü görevini yürüten Kemal Gümüş’e yer araştırılması konusunda talimat verdi.

ARADA SAHTE GAZİLERDE ÇIKIYOR
Başkan Akay’ın üye sayısına cevap veren Hasan Hüseyin Yarlıgan, “Şehit aileleriyle beraber 90’ın üzerinde üyemiz var. Burada olup da kayıtlı olmayan üyelerimiz de var. Onlarla beraber 100’ün üzerinde üye sayımız. Arada sahte gaziler de var. Adamın dedesi İstiklal Gazisi ve kartla geldi bakıyorum taş çatlasın 20 yaşlarında ve dedesinin kartı onda ne arıyor. Bu şekilde gelip üye olmaya çalışıyorlar” dedi.

HERKES TÜRK BAYRAKLARINI EVLERİNE ASSIN
Yapılan konuşmaların ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yaptırdıkları bayraklardan ilk olarak gazilere getirdiklerini belirterek, “Bayrak yaptırdık ve ilk adresi de Gaziler Derneği olur diyerek 70 adet bayrak teslim ettik. Önümüzde Cumhuriyet Bayramı var ve tüm gazilerimiz ile vatandaşlarımızın evlerine Türk bayraklarını asmalarını istiyoruz” dedi. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner459