Geç açıklandı

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, buğday taban fiyatının geç açıklandığını söyleyerek bu nedenle çiftçinin mağdur olduğunu kaydetti.

Geç açıklandı
banner301
Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, buğday taban fiyatının geç açıklandığını söyleyerek “Çiftçi taban fiyatı açıklanmadan önce ürününü elinden çıkardı. Taban fiyat 91 kuruş olarak açıklansa da çiftçi ürününü 75-85 kuruştan elinden çıkardı” dedi.

“ÇİFTÇİ ÜRÜNÜ ELİNDEN ÇIKARDI”

Çiftçinin buğday taban fiyatının açıklanması öncesinde ürününü elinden çıkardığını belirten Toprak “Buğday taban fiyatı geç açıklandı. Bundan dolayı çiftçi mağduriyet yaşıyor.” dedi.

“ZARAR ETTİK”

banner287
Çiftçinin ürününü bekletebileceği bir deponun olmadığını belirten Toprak “Birçok çiftçimiz de TMO’dan randevu alamadı. Borçlarından dolayı da ürününü bir an önce elinden çıkarmak istedi. Çiftinin ürünü 75-85 kuruş arasında satıldı. Bundan dolayı da çiftçi gelir kaybına uğradı” diye konuştu.

“TOPRAKLARIMIZ VERİMLİ”

Trakya topraklarının verimli olması nedeniyle bu yıl dekar başına bölgeden 300-500 kg ürün alındığını belirten Toprak “Bu yıl fiyat dışında herşey buğday çiftçisinin beklentisi şeklinde geçti. Ancak fiyat konusunda beklentimiz gerçekleşmedi. Allah verdi ama devlet maalesef çiftçinin beklentisini karşılamadı.” ifadelerini kullandı.

“TEK BEKLENTİMİZ DESTEKLEME FİYATLARI”

Hasan Toprak, bundan sonraki tek beklentilerinin destekleme fiyatında olduğunu belirterek şunları söyledi: “Fiyat konusunda yaşadığımız sıkıntı nedeniyle zor durumdayız. Çiftçimiz borç içerisinde bulunuyor. Bundan çıkış yolu olarak çiftçi desteklenmelidir. Çiftçin beklentisi taban fiyatta gerçekleşmedi, inşaallah destekleme fiyatlarında beklentisi gerçekleşir”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459