Gecikmiş borçlara yeni düzenleme

S.S. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe 30 Haziran tarihinden önce (bu tarih dahil) kredi borcu kooperatifin takibine intikal eden kişilerin 31 Ağustos tarihine kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde kooperatif takibindeki asıl alacak tutarlarına hiçbir gecikme faizi hesabı yapılmadan ana para borcunun (defaten) tahsil edileceğini belirtti.

Gecikmiş borçlara yeni düzenleme
banner301
Çerkezköy Bakış - S.S. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe 30 Haziran tarihinden önce (bu tarih dahil) kredi borcu kooperatifin takibine intikal eden kişilerin 31 Ağustos tarihine kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde kooperatif takibindeki asıl alacak tutarlarına hiçbir gecikme faizi hesabı yapılmadan ana para borcunun (defaten) tahsil edileceğini belirtti.

Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde yaşanan olaylardan en çok etkilenen kesimin esnaf ve sanatkarlar olduğunu ifade eden S.S. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe “Ülkemizde yaşanan terör saldırıları, toplumsal olaylar ve uluslar arası ilişkilerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle kooperatiflerimiz ortağı esnaf ve sanatkarlarımız özellikle 2016 yılındaki kredi borçlarını ödemekte zorlanıyor. Bu vesile ile, kooperatif kefaletiyle Halk Bankası’ndan kredi kullanan esnaf ve sanatkarların kooperatif alacağı gecikmiş borçlarını ödeyebilmeleri için genel merkez tarafından 29 Haziran tarihinden itibaren yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi” dedi.

24 AYA KADAR YAPILANDIRMA YAPILACAK
banner287

30 Haziran tarihinden önce (bu tarih dahil) kredi borcu kooperatifin takibine intikal eden kişilerin 31 Ağustos tarihine kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde kooperatif takibindeki asıl alacak tutarlarına hiçbir gecikme faizi hesabı yapılmadan ana para borcunun (defaten) tahsil edileceğini kaydeden Yaztepe “Borcunu defaten ödeyemeyenler için 12 aya kadar yüzde 08 faizli, 24 aya kadar yüzde 12 yıllık faizli aylık ödemeli yapılandırma yapılacak” dedi.

SON GÜN 31 AĞUSTOS

30 Haziran tarihinden sonraki kredi borçlarının yapılandırma kapsamı dışında tutulacağını söyleyen Yaztepe “Yapılandırma dahilinden taksitlendirmelerde iki taksit üst üste ödenmediğinde yapılandırma iptal edilerek yapılandırma kapsamı dışındaki mevcut gerekli uygulamaya devam edilecek. Kooperatif kefaleti ile kredi kullanan esnaf ve sanatkarlarımızın geciken kredi borçlarını 31 Ağustos tarihine kadar yapılandırması gerekiyor” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306