Geçmişin intikamını alıyorlar

Çerkezköy-İstanbul arasında yolcu taşımacılığı yapan firmalar, Bayram arefesinde fahiş bir zam yaparak, bilet fiyatlarını yeniden yapılandırdı.

Geçmişin intikamını alıyorlar
banner301
Rekabet dolayısıyla, Çerkezköy İstanbul arasında uzun süredir 13 TL’den yolcu taşıyan firmalar, rekabeti bir kenara bırakıp, geçmiş yılların intikamını almaya başladı. Kale Seyahat bilet fiyatlarını 18 TL’ye çıkarırken, Pamukkale Seyahat de bilet fiyatını 17 Lira’ya yükseltti. Yüzde 40’lık zam, bilet için yazıhanelere gelen vatandaşları şoke etti.

13 TL’DEN 18 TL’YE ÇIKTI

Firmalar arası rekabet dolayısıyla uzun süredir Çerkezköy-İstanbul arasında 13 TL’ye yolcu taşıyan firmalar, Bayram öncesi bir araya gelerek, aralarındaki rekabete son verecek bir anlaşmaya imza attılar.  Yolcu yoğunluğunun had safhaya çıktığı Bayram öncesinde, biletlere zam yapan firmalar, yolculuk için Otogar’a gelen vatandaşlara büyük şok yaşattılar. Bir süre önce, rakip firma Metro ile birleşen Kale Seyahat bilet fiyatını 18 TL’ye çıkarırken, yine aynı dönemde Yonca Seyahat ile birleşen Pamukkale Seyahat de, bilet fiyatlarını 17 TL’ye yükseltti. Yine İstanbul Seyahat de, bilet fiyatlarını yeniden yapılandırarak, zamlı tarifeye ayak uydurdu.
banner287

PETROL FİYATI DÜŞERKEN FİYAT NEDEN YÜKSELDİ?

Petrol fiyatlarının hızla düştüğü bir dönemde yapılan yüksek zammın fırsatçılık olduğunu dile getiren vatandaşlar “Yakıt fiyatları hızla düşüyor. Buna rağmen küçük zamlar anlayışla karşılanabilir ama 13 TL’lik bilete 5 Lira zam yapmak, yolculara büyük saygısızlıktır.  İstanbul’a gidip gelmek artık bir lüks haline geldi. Sadece iki kişilik bir ailenin, otobüsle  İstanbul’a gidip gelmesi 72 TL’ye mal oluyor. Oysa kendi aracı ile İstanbul’a gidip gelmek en fazla 50 TL’ye mal oluyor. Bilet fiyatlarının ulaştığı boyut bu hesapla net bir şekilde ortaya çıkıyor.” Diyerek, yetkililerin bu duruma müdahale etmesini istiyor.
Öte yandan yüksek zam nedeniyle yolcular ile firma görevlileri arasında sık sık tartışmalar yaşanırken, yolcular, başka alternatifleri bulunmadığı için zorunlu olarak seyahat etmek zorunda kalıyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ender kerim çapalı
Ender kerim çapalı - 2 yıl Önce

şu tren seferleri bi başlasa adam akıllı ben görücem onlardaki rekabet ortamını

çerkezköylü
çerkezköylü - 2 yıl Önce

bu nasıl bir zam ne hakla yapıyorsunuz ALLAH TAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZLAR.

ERSAN
ERSAN - 2 yıl Önce

Ç.KÖY İst tren seferlerini açmayanlar utansın..

ümit
ümit - 2 yıl Önce

Hani otobüsler yoldan yolcu almayacaklardi alma değil insanların üzerine çıkacaklar yakında

Tolga G.
Tolga G. - 2 yıl Önce

Yorumları okurken üzüldüm gerçekten. Yıl 2013 senesiydi yanılmıyorsam ''Kale&Yonca'' 1 yolcuyu 19 tl götürüyordu.yıl 2016 fiyatlar 16 ile 18 tl arası değişiyor burda firmalara laf ediliyor. Hiç düşündünüz mü bu firmalar 3 Sene boyunca yeri geldi 4 yolcu ile gitti rekabet var diye 13 tl götürdü nasıl kazandılar ? Ulaştırma bakanlığının belirlemiş olduğu fiyat ist-çerkezköy 19 tl bunu da belirtmek isterim. Dua edelim de 3 firma anlaşarak fiyatları 19 tl yapmasınlar.

Tolga G.
Tolga G. @Tolga G. - 2 yıl Önce

Berk burda firma çalışanı olmak yada olmamak değil amaç burda gerçekleri konuşmak uslubunu da düzelt. Burda tek yönlü bakmayacaksın olaylara 2 yönden de bakacaksın ki karşıt tarafları rahat anlayabilesin. İstanbul seyahat gelmeden önce çerkezköy'e Tek firma ile seyahat ediyordunuz 1 kişi 18-19 tl gidiyordu bunu çok iyi bilir çerkezköy de yaşayanlar. istanbul seyahat geldi fiyatları 13 tl yaptı şimdi diğer firmalar fiyatları yükseltti istanbul seyahat gene vatandaşın yanında 16 tl yaptı.Bu arada İstanbul seyahat personeliyim bi ara otogara(Esenler) uğrada bişeyler ikram edeyim.

ersin
ersin @Tolga G. - 2 yıl Önce

tabi firma ağzı ile konuşmak tam böyle olur

berk
berk @Tolga G. - 2 yıl Önce

hangı fırmanın calısanızın yada yalakasısın onu solesene yada cok mu paran var ozel araba daha ucuza gıdıyor ıstanbula

Seçkin
Seçkin - 2 yıl Önce

Allahın izniyle tren seferleri başlasın görücem ben onları biletleri 10 tl yapacaklar genede kimse gitmeyecek. zaten tren kapalı olduğu için böyle rahatlar hele bi açılsın

VATSANDAŞ
VATSANDAŞ - 2 yıl Önce

soygun

Uçan kus
Uçan kus @VATSANDAŞ - 2 yıl Önce

Bes lira birden hemde ayran arif esi 2tl yapsan neyse 5tl birden gözünüz doysun

Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Çok geç alınmış karar lastiğin tanesi kaç para haberi olan yorum yazsın

tarafsız
tarafsız @Hasan - 2 yıl Önce

Arkadaş 13 tl iken jant üzerindemi gidiyodu otobüs:):):)yada bir günde lastiğe yüzde kırk zam mı geldi lastik işine gir hasan usta


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306