“Gelecekte de iftihar vesilesi olacak”

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ Başkanı Muzaffer Aslan kutlama mesajı yayınladı.

“Gelecekte de iftihar vesilesi olacak”
banner301
Çerkezköy Bakış - 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ Başkanı Muzaffer Aslan “30 Ağustos 1922 Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki kahraman ordumuzun vatanın her köşesinde sabırla ve derin bir inançla sürdürdüğü mücadeleyi destansı bir zaferle taçlandırması, geçmişten bugüne kadar ve gelecekte de iftihar vesilesi olacak” dedi.

“MİLLETİN İRADESİYLE BERTARAF EDİLDİ”

banner287
Aslan “Bugün bizlere düşen, çok zor şartlar altında, büyük fedakarlıkla kazanılan Kurtuluş Savaşı ve bu destansı mücadele ardından kurulan Cumhuriyet'i birlik ve beraberliğimizi koruyarak, güven ve istikrar ortamı içerisinde gelecek nesillere nakletmektir. Ülkemiz, 15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimini milletimizin iradesiyle bertaraf etmiştir. Sonrasında da PKK’nın Elazığ, Bitlis, Van, Gaziantep, Artvin ve Cizre’deki alçak saldırıları; milletin iradesini, bütünlüğünü ve demokrasimizi hedef almıştır. Ecdadımızın o zorlu günlerde Vatan için yekvücut olduğu gibi, içinde bulunduğumuz bu  günlerde de , ülkemizin doğusundan-batısına, kuzeyinden-güneyine birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu hissetmemiz gerektiği kanaatindeyim.Geçmişte olduğu gibi bugün de aziz milletimiz karşılaştığı tüm engelleri, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla aşmaya devam edecektir.15 Temmuz gecesi, beraberliğimizi ve huzurumuzu bozmaya çalışanlara karşı verdiğimiz dersi bugün de vereceğimize yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TERÖRÜN DİLİ, IRKI, MAZERETİ OLMAZ”

Terörün dili, dini, ırkı ve mazeretinin olmadığını kaydeden Aslan “MÜSİAD olarak, terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Biz millet olarak yaşanan tüm olaylarda dimdik ayakta kaldığımızı hep gösterdik. Bilinmelidir ki, yine ayaktayız ve teröre karşı etkin mücadelemiz devam edecektir. MÜSİAD Tekirdağ Şubesi olarak, bu anlayış çerçevesinde, 30 Ağustos Zaferi'nin 94. yıl dönümünü kutluyor, şehit ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459