‘Gelişen Ekonomi’ programına konuk oldu

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, TGRT’nin ekonomi odaklı ‘Gelişen Ekonomi’ Programı'na konuk oldu.

‘Gelişen Ekonomi’ programına konuk oldu
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, TGRT’nin ekonomi odaklı ‘Gelişen Ekonomi’ Programı'na konuk oldu. Programda odayı tanıtan Başkan Mustafa As, şoför esnafının sorunlarına ilişkin de konuştu.

ÇEKİMLERİ YAPILDI

Programın çekimleri dün saat 10.30’da Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda yapıldı. Sunuculuğunu Hicran Şimşek’in yaptığı programda kamera çekimlerini de kameraman Gökhan Acar yaptı. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın 25 Şubat 1974 tarihinde kurucu başkanlığını merhum Cemalettin Köse’nin yaptığı 5 kişilik yönetim ile kurulduğunu ifade eden As “Odamız o günden bugüne kadar hizmetlerini devam ettiriyor. Ben de 1994 yılında minibüs esnafı olarak odaya kaydımı yaptırdım. O günden bugüne kadar odanın çeşitli birimlerinde görev yaptım” dedi.

“KALİTELİ HİZMET SUNMANIN ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

Yönetim kurulunun kararı ile 25 Mart 2016 tarihinde başkanlık görevine getirildiğini ifade eden As “O günden itibaren yönetim kurulu ve oda çalışanlarımız ile birlikte üyelerimize kaliteli hizmet sunmanın çabası içerisindeyiz. Ayrıca ticari plaka serisinden çalışan araçların yasalar ve kurallar çerçevesinde hizmet vermelerini sağlayıp haksız rekabetin önüne geçmek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“TEKİRDAĞ’A GİTME ZORUNLULUĞU GETİRİYOR”

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Tekirdağ’ın büyükşehir, Kapaklı’nın yeni ilçe olduğunu anımsatan As “Tekirdağ’ın büyükşehir, Kapaklı’nın da ilçe olması ile beraber Kapaklı nüfusuna kayıtlı kişilerin odamıza yeni kayıt olmaları halinde ancak Tekirdağ Merkeze üyelikleri düşüyor. Bu da esnafımızı sıkıntıya sokuyor. Esnafımıza en ufak bir belge işi için Tekirdağ’a gitme zorunluluğu getiriyor. bu tür sorunların çözülmesini istiyoruz” dedi.

banner287
“TRAFİK SİGORTALARI YÜKSEK”

Şoför esnafının en önemli sorunlarından birinin trafik sigortalarının yüksek olması olduğunu kaydeden As “Trafik sigortalarının yüksek olması beraberinde mağduriyeti getiriyor. Bu sorunun yetkililer tarafından biran önce çözülüp esnafa bir rahatlanma getirilmesini istiyoruz” dedi.

“1136 ÜYEMİZ VAR”

Odanın 1136 üyesinin bulunduğunu söyleyen Mustafa As “194 yılında kurulan odamızda 6 başkan değişti. Ben de odanın 6.başkanı olarak görevimi sürdürüyorum. Çerkezköy önemli bir sanayi bölgesi. İlçemizde sanayinin yoğun olmasından dolayı üyelerimizin 740’ı minibüsçüler ve otobüsçülerden oluşuyor” diye konuştu.

“YENİ BİR BİNA YAPMA HEDEFİMİZ VAR”

Mart ayında göreve geldikten sonra yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ‘ileriye dönük neler yapabiliriz’ konusunda hesaplamalar ve planlamalar yaptıklarını ifade eden Başkan As “Bunlar sadece bizim hesaplamamız ile olmuyor. Belediye yetkililerinden ve Ankara’daki konfederasyondan da destek gelmesi lazım” dedi. Daha iyi, daha geniş bir ortamda üyelere hizmet vermek istediklerini kaydeden As “Daha geniş daha iyi bir ortamda üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için odamıza içinde konferans salonu, toplantı salonu gibi alanların da bulunacağı bir bina yapma hedefimiz var” dedi.

4 HAFTA SONRA YAYINLANACAK

Yönetim kurulu olarak üyelere en kaliteli hizmeti vermeye çalıştıklarını söyleyen Mustafa As “Çalışmalarımız imkanlarımız ölçüsünde devam edecek” dedi. Dün çekimleri yapılan ‘Gelişen Ekonomi’ Programı 4 hafta sonra TGRT kanalında yayınlanacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306