Gençler düşünecek, Belediye uygulayacak

Çerkezköy Belediyesi tarafından liderlik becerilerini ortaya koyabilecek, girişimci ve yenilikçi bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla gençlere yönelik Gençlik Projesi’ni başlatıyor.

Gençler düşünecek, Belediye uygulayacak
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi’nin öncülük ettiği İnovatif Gençlik Projesi hayata geçiriliyor.
AMAÇ LİDERLİK BECERİLERİNİ ORTAYA KOYMAK
Konu hakkında bilgilendirmede bulunan belediye yetkilileri liderlik becerilerini ortaya koyabilecek, girişimci ve yenilikçi bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla gençlere yönelik Gençlik Projesi’ni başlattıklarını belirttiler.
HEDEF KİTLE ÖĞRENCİLER
Yetkililer Çerkezköy’de bu alanda çok fazla başarı gösterebilecek öğrenciler gençler olduğunu belirterek  bu kapsamdaki hedef kitlenin de ilçe okullarında eğitim-öğrenim gören öğrenciler olduğunu söylediler.
BELEDİYENİN SORUMLULUĞU NE?
Belediyenin belirtilen amaçlara yönelik olarak ulaşım, servis, lojistik destek ile kurumlar arası koordinasyon sağlanması hedeflenirken, bu kapsamda öğretmenlerle bir araya gelerek çeşitli değerlendirmeler yapacak
banner287
FABRİKALAR GEZİLECEK
Yenilikçi fikirler ortaya koyabilmek amacıyla öncelikle fabrikaların üretim sahaları ile projelerin öğrenciler tarafından yerinde görüleceği bilgisi veren yetkililer, bu kapsamda gerek duyulduğunda fabrikalardan teknik eleman desteği sağlanarak, fabrikalara proje kapsamında turlar düzenleneceğini kaydetti.
ELE ALINACAK KONULAR NELER?
Belediye yetkilileri projenin hayata konulmasının akabinde konuların genişleyebileceğini ifade ederek, şu anda ele alınacak konuların ‘inovasyon konusunda özel kurslar, alanında yetkili insanlara konferanslar vermek ve proje gruplarının oluşturulması’ başlıkları altında toplandığını söyledi.
İLK TOPLANTI 8 EKİM’DE
İlçe Milli Eğitim’den de destek sağlanacak proje için ilk toplantı 8 Ekim Pazartesi günü Çerkezköy Belediyesi’nde yapılacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493