Gençleri geleceğe hazırlayan merkez

Çerkezköy Mesleki Eğitim Merkezi, 28 meslekte 142 farklı dalda eğitim ile gençleri geleceğe hazırlıyor. Örgün lise eğitimi yerine mesleki eğitim merkezlerine başvuran öğrenciler burada gelecekte yapacakları mesleklerini seçiyor.

Gençleri geleceğe hazırlayan merkez
banner301

Çerkezköy Bakış - Önceki öğrenmeler tanınması ve denklik ile ölçme değerlendirme işlemlerinde de yapılan değişiklik ile MESEM’de ustalık belgesi de kolaylaştı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından değişikliğe gidilen ‘Önceki Eğitim ve Denklik ile Ölçme Değerlendirme’ yönerge ile aynı meslekte 10 yıl sigortalı olarak çalışan vatandaşların girdikleri ustalık belgesi sınavı ile belge sahibi olabiliyordu.

Yeni değişiklik ile 10 yıl olan çalışma süresi 5 yıla düşürüldü. Bununla beraber MESEM merkezlerinde şu günlerde yoğunluk yaşanıyor.

ORTAOKUL MEZUNU OLMASI YETERLİ

Öte yandan yine Mesleki Eğitim Merkezleri örgün olarak lise eğitimi görmek istemeyen ortaokul öğrencileri ile de yakından ilgileniyor. MESEM yetkilileri öğrencilere gelecekte yapacakları meslekleri tanıtarak önerdiği mesleklerin zayıf ve güçlü yanlarını anlatıyorlar. MESEM’de alınacak 4 yıllık eğitimin ardından usta olarak iş hayatına girecek öğrenciler sanayi bölgesi olan Çerkezköy’de kalifiye personel ihtiyacını da gidermiş olacak.

ÜSTÜN HİZMET

Son derece modern sınıflarda eğitim veren MESEM, Tekirdağ’da ‘Engelsiz Alan’ bayrağına sahip tek okul. Ayrıca aldığı ‘Beyaz Bayrak’ ile de hijyen olarak üst seviyelerde bulunan Çerkezköy Mesleki  Eğitim Merkezi’nde şuan 450 öğrenci eğitim görüyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306