Gezdiler, gördüler, anlattılar

Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri, AB projesi kapsamında yaptıkları yurtdışı projelerini ve yurtdışı izlenimlerini arkadaşları ile paylaştılar.

Gezdiler, gördüler, anlattılar
banner301

Öğrenciler deneyimleri ve projenin amacı hakkında geniş bilgi verirken, öğrenci arkadaşlarından da alkış topladılar.

Çerkezköy Bakış - HFZ Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılan toplantıya okul öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Program öncesinde konuşan Okul Müdürü Ahmet Üzgün, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nin isminin daha büyük harflerle Avrupa ve Balkanlarda duyulacağını kaydetti. Üzgün, “Asla okuduğunuz okulu ve bu aileyi küçümsemeyin. Sizler çok güzel bir okulda okuyorsunuz. Diğer okulları da, yurtdışında birçok okulu da gözlemledik. HFZ’nin kıymetini bilmemiz lazım. Okulumuzda yapılan 8. Uluslararası projenin meyvelerini topluyoruz. Bu projelerde emeği olan Birdal Kanmış öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

KANMIŞ: 2009’DAN BU YANA AVRUPADAYIZ

banner287
Proje öğretmenlerinden Birdal Kanmış ise, “2009 yılından bugüne kadar AB projelerinde yer alıyoruz. Bu HFZ’nin 8. projesi, bu projelerde 200’ü aşkın aktif öğrenci görev alırken yaklaşık 100 öğrenci Avrupa’ya çıktı. Önümüzdeki yıl da bu projeleri geliştirerek Portekiz ve Finlandiya’da olacağız.” dedi. Hırvatistan ziyaretine farklı olarak karayolu ile gittiklerini de konuşmasının sonuna ekleyen Kanmış, 12 gün boyunca gezdikleri yerlerde Türkiye’nin izlerini gördüklerini söyledi.
 

ÖĞRENCİLER ANLATTI

Projede yer alan 8 öğrenci konuşmaların ardından hazırladıkları slayt gösterileri ile ‘Wonderland’ projesinin ortaya çıkış aşamasından tamamlanma aşamasına kadar olan kısmı öğrenci arkadaşları ile paylaştılar.Yemek, eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda Türkiye ve diğer ülkeler arasındaki benzerlik ve farklılıkları deneyimleyen öğrenciler bu deneyimlerini de öğrenci arkadaşları ile paylaşarak, bir dahaki yıl yapılacak olan AB projesinin Portekiz’de olacağını söylediler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306