Girişimci adaylarına sertifika

Çerkezköy Belediyesi tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursunun kursiyerleri sertifikalarını Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın elinden aldılar.

Girişimci adaylarına sertifika
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) kapsamında gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursunun kursiyerleri sertifikalarını aldı. KOSGEB destekli olan ve toplam 32 saatlik eğitim programından oluşan kursta 26 girişimci adayı işyeri açtıkları takdirde KOSGEB’den hibe desteği alabilecekler.

HİBE DESTEĞİ ALABİLECEKLER

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Meslek Edindirme Kursları kapsamında ve vatandaşların talebi doğrultusunda açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursunda 26 kursiyer 32 saat süren eğitim programını başarı ile tamamlayarak KOSGEB’in girişimci adaylarına sağladığı hibe desteğinden yararlanma hakkına sahip olacaklar. Girişimci adayları açacak oldukları işyerlerinin faaliyet alanları ile ilgili iş planı hazırlayarak sundukları takdirde uygun görülen adaylara KOSGEB’den 50 bin TL’ye kadar hibe verilebilecek.

banner287
AKAY’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bu eğitimin Çerkezköy’de gerçekleştirilmesinden dolayı Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür eden kursiyerler “Bizlere bu sertifikayı kazandırmakla adeta altın bilezik dağıttınız. Biz girişimciler olarak bizleri cesaretlendirdiniz. İnşallah bu sertifikanın ardından hibe desteğinden faydalanır Çerkezköy’de çeşitli sektörlerde işyerleri açarız. Ve bu işyerinin açılışını da Belediye Başkanımızla yapmak isteriz” açıklamalarında bulundular.

İKİNCİSİ AÇILACAK

Sertifika Törenine katılan Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Meslek Edindirme ve Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursuna vatandaşların taleplerinin yoğun olduğunu ifade ederek 2. kurs programı açılacağını ifade ettiler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459