Görevden uzaklaştırma talebine OY ÇOKLUĞUYLA RET

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Yılmaz, yaptıkları son Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Oda Genel Sekreteri Selma Uğurlu’nun görevden uzaklaştırılması yönünde Yönetim Kurulu’na dilekçe verdiklerini, ancak bu dilekçenin, incelenmeden oy çokluğu ile red edildiğini söyledi.

Görevden uzaklaştırma talebine OY ÇOKLUĞUYLA RET
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Yılmaz, yaptıkları son Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Oda Genel Sekreteri Selma Uğurlu’nun görevden uzaklaştırılması yönünde Yönetim Kurulu’na dilekçe verdiklerini, ancak bu dilekçenin, incelenmeden oy çokluğu ile red edildiğini söyledi.
HAKKINDA AÇILMIŞ 9 DAVA VAR
Dilekçeye kendisinin yanı sıra M.Salih Yılmaz, Gürkan Kesim ve Kadir Uz’un da imza koyduğunu ifade eden Yılmaz “Oda Genel Sekreteri Selma Uğurlu hakkında açılmış 9 dava var. Halbuki, Oda Genel Sekreterin görevden el çektirilmesi Oda Yönetimi’nin uhdesindedir. Davalar sonuçlanıncaya kadar Selma Uğurlu’nun görevden el çektirilmesi gerekir.’’ Diye konuştu.
İŞTEN EL ÇEKTİRİLMESİ 5’E 4 REDDEDİLDİ
Yılmaz sundukları dilekçenin incelemeye tabi tutulmadan oy çokluğu ile reddedildiğini ifade ederek “yapılan oylamada şahsım, Gürkan Kesin, M.Salih Yılmaz ile Kadir Uz, Selma Uğurlu’nun görevden el çektirilmesi yönünde oy kullanırken,  Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, Tahsin Kırmızıgül, Mustafa Asbaş, Ertan Selvili ile İsmet Bilecen karşı yönde oy kullandılar. Bu nedenle teklifimiz, 5’e 4 oy çokluğu ile reddedildi.” İfadelerini kullandı.  
MÜFETTİŞ RAPORUNU GAZETECİLERLE PAYLAŞTI
Selma Uğurlu’nun imza attığı yanlış uygulamalarla Oda’yı milyonlarca lira zarara uğrattığını iddia eden Yılmaz, buna ilişkin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nün 13 Temmuz 2012 tarihli inceleme raporunu da basın mensuplarıyla paylaştı.
banner287
“İKİ AY ÖNCE İŞE ALDILAR, ŞİMDİ ÇIKARDILAR’’
Çerkezköy TSO bünyesine Genel Sekreter Yardımcısı olarak istihdam edilen Mesut Demirtaş’ın da işine son verildiğini belirten Yılmaz, Mesut Demirtaş’ın iki ay önce Genel Sekreter Yardımcısı olarak istihdam edildiğini söyleyerek “İşe alınma süresinde şahsımla birlikte M.Salih Yılmaz, Gürkan Kesim ile Kadir Uz, red oyu kullanırken Dursun Ali Tever, Ertan Selvili, Mustafa Asbaş, Tahsin Kırmızıgül ile İsmet Bilecen, bu adayın işe alınması yönünde oy kullanmışlardı. Şimdi ise Mesut Demirtaş’ın işine ‘eğitim durumunun genel sekreter yardımcılığına uygun olmaması’ nedeniyle son verdiler. 4 ay önce eğitim durumu uygun değil miydi? Neden işe alındı? İşe alınırken neden ‘evet’ oyu kullandınız? Bizler 4 yönetim kurulu üyesi olarak Mesut Demirtaş’ın işten çıkarılmaması yönünde oy kullanırken, diğer yönetim kurulu üyeleri ise işten çıkarılması yönünde oy kullandılar’’ dedi.
“YASAL GİRİŞİMDE BULUNACAĞIZ’’
Yasal yolla uzaklaştıramadıkları Genel Sekreter Selma Uğurlu’nun yanında çalışan Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Demirtaş’ın oy çokluğu ile işten atıldığını ifade eden Yılmaz şunları söyledi: “Mesut Demirtaş’ı Çorlu’dan Çerkezköy’e getirdiler, iki ay sonra da işten çıkardılar. Oda’da sürekli olarak işten çıkarılmalar yaşanıyor.
Bu konuda girişimlerimizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493