Görme engellilere kitap okuyacaklar

Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi ile Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu işbirliğinde Aydınlan Aydınlat ismiyle görme engellilere yönelik hazırlanan gönüllü kitap okuma projesi hayata geçiriliyor.

Görme engellilere kitap okuyacaklar
banner301
Çerkezköy Bakış - Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi ile Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu işbirliğinde görme engellilere yönelik hayata geçirilecek gönüllü kitap okuma projesinin açılışı bugün yapılacak. Proje kapsamında Yüksekokul’da oluşturulan ses stüdyosu ve kayıt odasında görev alacak öğrenciler, görme engellilerin kitap okumasına yardımcı olacak.

AÇILIŞI BUGÜN YAPILDI

Projenin açılışı Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda bugün saat 14.00’da yapılacak. Açılışa üst düzey protokolün katılacağı öğrenildi.

ÖĞRENCİLER DESTEK SAĞLAYACAK

banner287
2016 yılı mayıs ayında Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu ile Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi arasında görme engellilere yönelik gönüllü kitap okuma projesinin işbirliği protokolü imzalanmıştı. Proje kapsamında Yüksekokul’da oluşturulan ses stüdyosu ve kayıt odasında görev alacak öğrenciler, görme engellilerin kitap okumasına destek sağlayacak.

ŞAHİN AÇILIŞA DAVET ETTİ

Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Şahin, açılışa tüm Çerkezköylüleri davet ederek “Bu projeyi Türkiye genelinde ilk kez Muratlı cezaevinde uyguladık.  Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi olarak, projenin ikincisini NKÜ Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle Çerkezköy’de yapacağız. Okulumuzla beraber böyle güzel bir projeyi gerçekleştireceğimiz için üniversite rektörlüğümüze, okul müdürlüğümüze ve ayrıca katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“MUTLULUK DUYUYORUZ”

Proje içeriği hakkında da bilgi veren Şahin, gönüllü öğrencilerin katılımıyla stüdyoda kitap okuma kaydının yapılacağını söyledi. Anlamlı bir projenin içerisinde olacaklarını kaydeden Şahin “Burada okunan kitaplar, görme engellilerimizin kitap okumasına katkı sağlayacak. Böyle bir projenin uygulamaya geçmesinden mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459