Görme engellilere ücretsiz eğitim verilecek

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Altı Nokta Körler Derneği ortaklığında görme engelli vatandaşlar için açılan ücretsiz eğitim kurslarına Çerkezköy’de ikamet eden görme engelli vatandaşlar da katılabilecek.

Görme engellilere ücretsiz eğitim verilecek
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Görme engelli vatandaşlara hem günlük hayat içerisinde hem de iş hayatında daha aktif olabilmek için farklı alanlarda eğitim verilecek.
HEDEF, ENGELLERİ KADIRMAK
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde hizmet veren İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Altı Nokta Körler Merkezi, görme engelli vatandaşların hayatındaki engelleri kaldırmak hedefiyle ücretsiz eğitim verecek. Birbirinden farklı konularda verilecek olan eğitimden  Çerkezköy’de ikamet eden engelli vatandaşlar da yararlanabilecek. Eğitim almak isteyen vatandaşların telefon ile dernekle iletişim kurabileceği ve detaylı bilgi alabileceği kaydedildi.
banner287
4 ALANDA EĞİTİM VERİLECEK
Engelli olan tüm vatandaşları kendileri ile irtibata geçmeleri konusunda çağrıda bulunan yetkililer, temel eğitim, mesleki eğitim, destek ve sosyal aktiviteler olmak üzere 4 başlık altında eğitim verileceğini aktardı. Sinemadan, bireysel hareket etmeye kadar bir çok alanda verilecek olan eğitimlerin diğer konu başlıkları ve eğitim sıralamalası ise şöyle: ‘’Temel eğitim başlığı altında; bağımsız hareket etme, abaküs, kabartma yazı ve kişisel idare, mesleki eğitim başlığı altında bilgisayar, çağrı merkezi operatörlüğü, masaj, iş atölyesi, destek başlığı altında ingilizce, türkçe, matematik, diksiyon ve son olarak sosyal aktiviteler başlığı altında yüzme, ritim, sinema ve geziler.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493