Gülerçin'de müzik ziyafeti

Çerkezköy Özel Gülerçin Koleji öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan Geleneksel Kış Konseri düzenlendi.

Gülerçin'de müzik ziyafeti
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Özel Gülerçin Koleji öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘Geleneksel Kış Konseri’nde öğrenciler solo ve koro performanslarıyla büyük beğeni topladı.

KONSER DÜZENLENDİ

Önceki aklam saat 19.30’da Özel Gülerçin Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen ‘Bir Kış Konseri’ programına Özel Gülerçin Koleji Kurucusu Bülent Gülerçin, Özel Gülerçin Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Kürklü, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.  

“ÖNEMLİ BİR KAYNAKTIR”

Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Konser öncesi bir konuşma yapan Özel Gülerçin Koleji Kurumlar Müdürü Ömer Kürklü, katılımcılara teşekkür ederek “Müzik, insanın ruhunu dinlendiren çok önemli bir kaynaktır. Bazen çok yorgun olduğumuzda sakin bir müzik bizi dinlendirirken, bazen de neşeli bir müzik içimizin coşmasına neden olur.  “Müzik bir yaşam felsefesidir.” anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizi sizlerin beğenisine sunuyoruz. 2016-2017 “Geleneksel Kış Konseri”  etkinliğimizde emeği geçen, başta Müzik öğretmenimiz Gülben Kıycıoğlu’na ve bütün öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi. Konser piyanoda Müzik Öğretmeni Gülben Kıycıoğlu eşliğinde ve solistliğini Bengisu Bozkaya’nın yaptığı ‘Güller ve Dudaklar’’ adlı şarkının seslendirilmesi ile başlandı.

banner287


BEĞENİ TOPLADILAR

Kış Konseri’nde Adilcan Mermer, Gülben Kıycıoğlu, Selin Minareci, İlke Kurşun, Şevval Yılmaz, Eylül Emiral, Zeynep Ersükmen, Eylül Sevim, Eylül Yeşiltoprak, Asya Altay, Şeymanur Şahin, Semih Kahraman, Seyit Deniz Han, Zümran Karabaş, Ece Nisa Karaca, Kaan Akbulut, Furkan Dal, Zeynep Tan sahne aldı. Ayrıva 7/A Sınıfı Melodika ve Ritim Orkestrası da dinleyenlere müzik ziyafeti sundu.

MÜZİK ZİYAFETİ SUNDULAR

Konserde Hasret, Yavaşça Kürek Çekelim, Anlamazdın, Son Mektup, Keloğlan, Kol Düğmeleri, Yıldızların Altında, Kim Ne Derse Desin, İstanbul’da Son Bahar, Öyle Sarhoş Olsam Ki, The grand old Duke of York, London Bridge İs Falling Down, Kara Tren, Maçka Yolları, Gülümca, Etme, 9.Senfoni, Jıngle Bells, Lüküs Hayat, Hayat Bayram Olsa, Seveceğim, Yaşamak Ne Güzel, İstanbul, Yedikule eserleri seslendirildi. Konser, Gülerçin Gençlik Korosu’nun sunumu sonrasında tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459