Gülerçin Koleji’nden 12 Türkiye birinciliği

Türkiye genelinde geçtiğimiz 4 Ocak tarihinde gerçekleştirilen 3.Okulistik Değerlendirme Sınavı sonuçları açıklandı.

Gülerçin Koleji’nden 12 Türkiye birinciliği
banner301
Çerkezköy Bakış - Açıklanan sonuçlara göre Özel Gülerçin Koleji’nde toplamda 12 öğrenci tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birincisi oldu. Özel Gülerçin Koleji Okul Müdürü Ömer Kürklü, başarıda emeği geçen tüm öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.

BİRİNCİLİĞİ PAYLAŞTILAR

Okulistik Değerlendirme Sınavı sonuçlarına göre 2. Sınıf öğrencilerinden Ada Duru Akalın, Alkım Sezer, Ayberk Çelik ve Zeynep Rüya Esmeray sorumlu oldukları 60 sorunun hepsini doğru yanıtlayarak Türkiye genelindeki 33 bin 22 öğrencinin arasından Türkiye birinciliğini paylaşırken,  3. sınıf öğrencilerinden Ali Yüşa Ergene, Seray Gökçe Kavaklı, Naz Şen, Tuğra Özsoy ise 65 sorunun hepsini doğru yanıtlayarak 60 bin 497 öğrencinin arasından Türkiye birinciliğini paylaştı.
banner287
4. Sınıf öğrencilerinden Fatma Işık Özdemirbaş 70 sorunun hepsine doğru yanıt vererek 66 bin 213 öğrencinin arasında Türkiye birincisi oldu. Ortaokul düzeyinde ise 7. sınıf öğrencisi Aybüke Duman 90 sorunun hepsine doğru cevap vererek 72 bin 197 öğrencinin arasından Türkiye birincisi olurken, 8. sınıf öğrencisi Ömer Bedirhan 120 soruluk sınavdan iki soru hatalı olması sonucu 118 sorudan sorumlu olduğu sınavda 118 doğru yaparak 76 bin 791 öğrencinin arasından Türkiye birincisi oldu.  Lise düzeyinde ise 9. sınıf öğrencisi Ümmügül Ünlü ise Simya Deneme Sınavından 426 puan alarak Türkiye birinciliği elde etti.

KÜRKLÜ ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Özel Gülerçin Koleji Okul Müdürü Ömer Kürklü, öğrencileri ile gurur duyduğunu belirterek, “Başarılarda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Disiplinli ve sistemli eğitimimiz sayesinde bu başarılara ulaşıyoruz. Bu başarıların somut örneği öğrencilerimizin Temel Eğitimden Ortaöğrenime Geçiş(TEOG) ve Yükseköğretime Geçiş Sınavları ile Lisans Yerleştirme Sınavlarında ortaya koydukları başarılardır.” diye konuştu. Kurum olarak öğrencileri 2. sınıftan itibaren bu sınavlara hazırladıklarını ifade eden Kürklü “Akademik çalışmaların yanında kültürel ve sosyal aktiviteler ile öğrencilerimizi milli birlik ve beraberlik bilinciyle yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306