Gülerçin’de bayram coşkusu

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yılı dolayısıyla Özel Gülerçin Koleji’nde kutlama programı düzenlendi.

Gülerçin’de bayram coşkusu
banner301

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program okul müdürü Ömer Kürklü’nün günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

ŞİİRLER OKUDULAR

banner287
2/A sınıfı öğrencilerinden Alkım Sezer ‘Cumhuriyet’ adlı şiiri okurken, 2/B sınıfı öğrencilerinden Naz Korkmaz da ‘29 Ekim’ isimli şiiri okudu. 4/A sınıfından Fatma Işık Özdemirbaş’ın ‘Çocukların Ata’ya sözü’ isimli metni okumasının ardından program 15 Temmuz Şehitleri anma video gösterimi ile devam etti.

MADALYALARI VERİLDİ

Programda, Milli Eğitim tarafından ilçe düzenlenen ilkokullar arası resim yarışmalarında ve okul genelinde ortaokul ve lise bölümlerinde yapılan 29 Ekim konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren 4/A sınıfından Duru Duman, 7/C sınıfından Aybüke Duman ve 9/A sınıfından Ümmügül Ünlü’ye Okul Müdürü Ömer Kürklü tarafından madalyaları verildi. Aybüke Duman’ın ‘Cumhuriyet’e giden yol’, Ümmügül Ünlü’nün ‘Seni Anladım Cumhuriyet’ isimleri metinleri okumalarının ardından program 5/A sınıfından Berk Altay ve 6/B sınıfından Beren Çalımbey’in  ‘Cumhuriyet’ şiirini okuması ile devam etti. Şiirlerin ardından 4/A sınıfı halk oyunları gösterisi ile beğeni topladı. Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırlamış olduğu oratoryo gösterisi de ilgiyle izlenirken, müzik öğretmeni Gülben Kıycıoğlu’nun yönetiminde okul korosu da müzik ziyafeti sundu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459