Gülerçin’de ortaokullar yarışacak

Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji işbirliği ile Çerkezköy ilçesi Ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlenecek. Dereceye giren öğrencilere ise altın hediye edilecek.

Gülerçin’de ortaokullar yarışacak
banner301

Çerkezköy Bakış - Sınav ile ilgili bilgi veren Özel Gülerçin Koleji Müdürü Ömer Kürklü, “Amacımız bilgi paylaşımının yaygınlaşması, öğrencilerin yarışma kültürüne sahip olması ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmaktır. Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaokullar arası bilgi yarışması öğrencilerin birlikte hareket etme, zamanı verimli kullanma, karar verme becerilerinin sınanmasına olanak tanımaktadır. Çerkezköy Ortaokullar arası bilgi yarışmasına Çerkezköy’deki okullarda olmak ön koşuludur. Ortaokullar arası bilgi yarışması Özel Gülerçin Koleji Çok Amaçlı Konferans salonunda gerçekleştirilecek olup tüm ilgili iş ve işlemlerin koordinesi Özel Gülerçin Koleji tarafından yapılacaktır. Yarışmaya ortaokul bazında herhangi bir kademede okuyan öğrenciler katılabilir. Her biri 4 asil ve 1 yedekten oluşan takımlarımız katılım durumu göz önünde bulundurularak 6-7-8 Aralık 2017 tarihlerinde saat 15.00’te Gülerçin Ortaokulu tarafından yapılacak kura çekimi ile belirlenen okullar yarışacaktır. Yapılan turlarda Milli Eğitim Müfredatına uygun olarak Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil (İngilizce),Din Kültürü ve Ahlak Bilgiler olmak üzere her dersten 5 soru toplamda 30 soru sorulacaktır. Yapılan turlarda 1. gelen ortaokullar 11 Aralık 2017 Pazartesi günü saat 14.30’da final turunda Milli Eğitim müfredatına uygun olarak Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil (İngilizce),Din Kültürü ve Ahlak Bilgiler olmak üzere toplam altı dersten dörder soru ve Genel Kültürden 6 soru olmak üzere toplam 30 soru sorulacaktır. Ortaokullar arası bilgi yarışmasına Gülerçin Ortaokulu katılmayacak ve Gülerçin Koleji Bölüm Başkanları ve Branş öğretmenleri jüri olacaktır. Başvurular Ortaokul ÇEMSİS üzerinden 24 Kasım 2017 Cuma gününe kadar Gülerçin Ortaokuluna gönderilmesi gerekmektedir.”dedi.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirileceğini belirten Kürklü, “Final bölümde birinci gelen ortaokulumuza Gülerçin Koleji tarafından her öğrenciye çeyrek altın, ikinci gelen ortaokulun her öğrencisine gram altın, üçüncü 3. gelen ortaokulun her öğrencisine ise yarım gram altın verilecek. İlk 3’e giren ortaokullara ise  plaket takdim edilecek. Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji; yarınlarımız geleceği olan öğrencilerimizin,  gelişimleri açısından, onları daha da iyiye ulaştırmak için birçok aktivite düzenlemeye devam edecektir. Gülerçin Koleji olarak eğitime önem veriyoruz ve bu sayede hedeflerimize iyi bir eğitim sayesinde ulaşacağımıza inanıyoruz.”ifadelerine yer verdi.

banner287
 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493