Halk eğitim kampanyası devam ediyor

Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından başlatılan halk eğitim kampanyası, vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Halk eğitim kampanyası devam ediyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından başlatılan halk eğitim kampanyası, vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan Üniversite Hazırlık Yetiştirme ve Destekleme Kursu, Okuma Yazma Kursu ve Makine Nakışları Kursu’nu ziyaret eden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, “Şu anda 170 kursun devam ettiği ve yaklaşık 40 bin kursiyere ulaştığımız Kampanyamızda hedefimiz 50 bin kursiyere ulaşmak. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızı 12 vatandaşımızın bir araya gelerek istediği her alanda açabiliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı Halk Eğitim Kurslarımıza katılmaya davet ediyorum” dedi.

KURSLARI ZİYARET ETTİ

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Halk Eğitim Kampanyası çerçevesinde Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan Üniversite Hazırlık Yetiştirme ve Destekleme Kursu, Okuma Yazma Kursu ve Makine Nakışları Kursu’nu ziyaret etti. Kaymakam Kubilay’ın ziyaretlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman da hazır bulundu.

“40 BİN KURSİYERE ULAŞTIK”

Kaymakam Kubilay, çalışmalar ve kurslarla ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman’dan bilgi aldı. Vatandaşların bilgi ve beceri kazanmaları, önemli bir sanayi kenti olan Çerkezköy’deki fabrikaların ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak, çalışan vatandaşların mesleklerinde yükselmeleri için başlattıkları Halk Eğitim Kampanyası’nın vatandaşların yoğun talepleri ile devam ettiğini kaydeden Kubilay “Şu anda 170 kursun devam ettiği ve yaklaşık 40 bin kursiyere ulaştığımız Kampanyamızda hedefimiz 50 bin kursiyere ulaşmak. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızı 12 vatandaşımızın bir araya gelerek istediği her alanda açabiliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı Halk Eğitim Kurslarımıza katılmaya davet ediyorum” dedi.
banner287“13 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR”

Kurslarla ilgili de bilgi veren Kubilay, “Öğrencilerimizi üniversiteye hazırlamak için açılan Yetiştirme ve Destekleme Kurslarımızda 272 mezun öğrencimiz eğitim görüyor. 10 sınıfta verilen Yetiştirme ve Destekleme Kurslarından 2 sınıf Sözel Bölüm, 3 Sınıf Sayısal Bölüm ve 5 sınıf da Eşit Ağırlık Bölümü. Kurslarımızda 13 öğretmenimiz görev yapıyor” dedi.

“ZİYARETLER DEVAM EDECEK”

Yetiştirme ve Destekleme Kurslarında 38, Okuma Yazma Kursunda 5, Makine Nakışları Kursunda 30 vatandaşın eğitim gördüğünü söyleyen Kubilay “Tüm kursiyerlerimizi kurslarımıza katıldıkları için tebrik ediyorum. Usta Öğreticilerimize ve Halk Eğitim Personeline başarılı çalışmalar diliyorum. Halk Eğitimi Merkezi’nin çalışmalarını ve özellikle kurs çalışmalarını yakından takip ediyorum. Kurs ziyaretlerimiz devam edecek” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306