Hastanedeki doktor eksikliğini TBMM gündemine taşıdı

CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, Çerkezköy Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü doktorlarının sayısının yetersizliği olduğunu belirterek, konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Hastanedeki doktor eksikliğini TBMM gündemine taşıdı
banner301

Çerkezköy Bakış - CHP’li Köprülü, özellikle Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü doktorlarının sayısının yetersizliği nedeniyle, ilçede bu konuda sıkıntılar yaşandığını ifade ederek, bu bölümün kadro sayısının 4 olduğunu bu sayının 3’ünün dolu, birinin ise boş olduğunu iddia etti. Dolu kadrolardaki görevli doktorların çoğunun izinli veya raporlu olduğundan dolayı, bu birimde yeterli düzeyde sağlık hizmeti verilemediğini öne süren Köprülü, “Hizmet açığı diğer ilçelerdeki doktorların görevlendirilmesi yoluyla aşılmaya çalışılmaktadır. Bu durum hastalara hizmette yaşanan sorunları çözmediği gibi, diğer ilçelerdeki hizmeti de aksatmaktadır” dedi.
 

banner287
SORU ÖNERGESİ VERDİ

Sorunun çözüm yolunun ise, hastanelerin doktor sayısının bir an önce arttırılması olduğunu vurgulayan Köprülü, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği önergesinde şu sorulara yer verdi: Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde şu an mevcut kaç hekim hizmet etmektedir? Bölümlere göre dağılım nedir?  Günlük ortalama bir doktor, kaç hastaya hizmet vermektedir?  Bununla ilgili olarak tutulmuş bir istatistik mevcut mudur? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde 2017 yılının ilk gününden bu güne kadar olan bölümde, kaç hastaya hizmet verilmiştir? Doktor sayısına düşen hasta sayısı kaçtır? Hekim sayısının yetersizliği nedeniyle hastaların yaşadığı sorunlar giderilecek midir? Hekim sayısının artırılması için bir çalışmanız olacak mıdır?

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nrn
Nrn - 12 ay Önce

Bazi doktorlar hic ilgilenmiyor gerekli kontrolleri yapmadan ilac yazip gönderiyor bide aksiler yasli genc demeden tersliyolar insani kardesim magdur olmasak niye 1 bucuk 2 saat sıra bekleyip sürünelim hastanede isitme testi yapicaz icerde kimse yok adam tersliyo bizi isim yaninca gircekmisiz beklerken kapiyi kitleyip gidiho muhabbet ediyo sakalasiyo mesai arkadasiyla bizde ise yetisicez sikintiya dusuyoruz + bircok doktora randevu bulamiyoruz 12....15 gun sonraya kim öle kim kala devlet hastanesinde ne hastaya ne insana saygı yok kardesim

nazif atik
nazif atik - 12 ay Önce

gerçekten çok iyi bir soru önergesi olmuş emre beyi tebrik ediyorum hastane cok büyük lakin içerisinde doktor eksik ve temizlik malesef içler acısı

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306