HEM'de herşey ücretsiz

İlçe Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

HEM'de herşey ücretsiz
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay önceki gün ‘İlçe Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’ toplantısı gerçekleştirdi. Kaymakam Kubilay yaptığı toplantı tüm kurum müdürleri ve okul müdürlerini bir araya getirerek yeni eğitim öğretim döneminde halk eğitim merkezi kurslarına yoğunluk verileceğini ifade etti. Kubilay, “Halk Eğitim Kampanyası adı altında çok büyük ivme kazandık. Bu yılda bu ivme aynı şekilde yükselecek ve çok çalışacağız.” dedi.

GENİŞ KATILDI

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nin yeni hizmet binasında yapılan komisyon toplantısına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ö. Sertan Topkaya, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Göksel Söylemez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi Akman, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, İŞKUR Çerkezköy Hizmet Merkezi Araştırma Görevlisi İlhan Kütük, Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları Müdürü Gökhan İnce, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, Mahalle Muhtarları ve Okul İdarecileri katıldı.

KINADI

Toplantıya geçilmeden önce 15 Temmuz’da yaşanan askeri darbe girişimini kınayan başlayan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, şehitlere Allah’tan rahmet, Gazilere de acil şifalar diledi.

DAVETTE BULUNDU

Kaymakam Kubilay, düzenlenen toplantıda tüm vatandaşları halk eğitime davet etti. “Nüfus artış hızı yüksek olan Çerkezköy’ümüzün artan bu nüfusunun istihdam sorununu çözmek, kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için başlattığımız Halk Eğitim Kampanyası ile tüm vatandaşlarımıza bilgi beceri kazandırarak bu istihdam sorununu çözmeye  çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza yeni meslekler kazanmaları, işlerinde daha iyi bir yere gelmeleri, ekonomik olarak daha iyi bir seviyeye gelmeleri için açtığımız bu kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

banner287
OKUMA YAZMA İÇİN 1 KİŞİYE DAHİ KURS AÇARIZ

Kubilay, “Okuma-yazma kurslarında 12 kişilik katılımı gözetmediklerini sözlerine ekleyen Kaymakam Kubilay, “Okuma-yazma kurslarımızda 1 kişi bile olsa kursumuzu açıyoruz. Vatandaş nerede isterse kursumuz orada açılıyor. Dışarıya çıkacak durumu yoksa okuma-yazma kursunu evinde bile verebiliyoruz. Yeter ki istesinler. Vatandaşlarımızdan kurslara katılmaları ile alakalı herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Tüm ihtiyaçları karşılayabilecek, hemen hemen her mesleğe yönelik, gelir getirici, bilgi beceri kazandırıcı kurslarımız mevcut. 12 kişi bir araya geldiği zaman fiziki mekan sorunu olmadan, sivil toplum kuruluşlarında, derneklerde, muhtarlıklarda, okullarımızda bütün kurslarımızı açabiliriz.” ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının devamında 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Halk Eğitim Kampanyası kapsamında yapılan çalışmalar değerlendirildi. Okuma-yazma kurslarının açılması ve yapılacak çalışmaların görüşülmesinin ardından destekleme ve yetiştirme kursları hakkında da bilgi alışverişinde bulunuldu.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE DEVAM

Kaymakam Kubilay, ilçe genelinde artan uyuşturucu kullanıma karşı Emniyet ve Sağlık Müdürlüğü ile beraber mücadele başlattıklarını da vurgulayarak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacaklarını söyledi. Kubilay, “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kurslar açıyoruz, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde ciddi çalışmalar yapıyoruz. Kimsenin gençlerimizi, vatandaşlarımızı zehirlemeye hakkı yok.” şeklinde konuştu.

TOPLANTI SONLANDIRILDI

Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen toplantı, işbirliği kapsamında açılan kurslar ve diğer etkinlikler; Aile Eğitim Kursları; Çerkezköy’de istihdama yönelik yapılabilecek çalışmalar ve açılacak kurslar ve yeni dönemde yapılacak diğer çalışmaların görüşülmesiyle sonlandırıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459