Hem güldürdü hem düşündürdü

Tiyatro Gülen Surat Organizasyonunda Ahmet Çevik Tiyatrosu’nun “6 Üstü Komedi” adlı oyunu önceki akşam Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelendi.

Hem güldürdü hem düşündürdü
banner301
Çerkezköy Bakış - Ahmet Çevik Tiyatrosu’nun “6 Üstü Komedi” adlı oyunu Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro severler ile buluştu. 2 perdelik oyunda insanların hayatına gitgide yerleşen teknolojik gelişmelerin nasıl belirleyici hale geldiği ve teknolojik ürünlere bağımlılık anlatıldı.

BALE SANATÇISI ANILDI

2 perdeden oluşan “6 Üstü Komedi” adlı oyunda ilk perdede sahnelenen skeçlerde teknolojik gelişmelerin insan hayatındaki belirleyiciliğine ve teknolojik ürünlere bağımlılık konuları ele alındı. Oyuncular tarafından seyircilere telefon kullanıp kullanmadıkları, sosyal medyayı ne sıklıkla kullandıkları gibi sorular da soruldu. Sahnelenen ikinci skeçte araba kullanırken cep telefonu kullanımı sonucu meydana gelen trafik kazalarına değinildi. Skeç sonunda geçirdiği trafik kazası sonrasında engelli olan opera ve bale sanatçısı Bora Acar Zöngür de anıldı.

banner287
USTALAR UNUTULMADI

Sinan Bengier ve Ahmet Çevik’in yanı sıra Tuğba Özay, Yelda Alp, Didem Sökmen ve Hakan Kutlay Kutlu gibi oyuncular yer aldığı oyunun 2. perdesinde seyirciler hem güldü hem düşündü. Televizyon programlarına getirilen eleştiri seyircilerden bol alkış aldı. Oyun sonunda tiyatro sanatına gönül vermiş usta oyuncular anıldı. Müşfik Kenter, Erol Günaydın, Sadri Alışık, Kemal Sunal, Levent Kırca ve daha birçok tiyatro sanatçı ayakta alkışlandı.

DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Güncel konuların işlendiği ve sosyal mesajların sıkça verildiği “6 Üstü Komedi” oyunu seyirciler tarafından bol alkış aldı. ”6 Üstü Komedi” oyuncuları oyun sonunda tiyatronun teknik ekibinde görev yapan arkadaşlarının doğum gününü sahnede pasta ile kutladılar. Oyunculardan Tuğba Özay, Çarşamba günü başka bir oyunla yine Çerkezköy seyircisi ile buluşacağını söyleyerek tüm Çerkezköylüleri tiyatro oyunlarına sahip çıkmaya davet etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459