HEM’den ücretsiz KPSS kursu

Memur adayları lise ve ön lisans öğrencilerine yönelik yapılacak KPSS’ye Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan ücretsiz kursla hazırlanıyor.

HEM’den ücretsiz KPSS kursu
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ekim ayında yapılacak ön lisans ve ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı için açılan ücretsiz KPSS kursu sürüyor. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, tüm memur adaylarının kurslara katılabileceğini söyleyerek “Memur adaylarını en iyi şekilde sınavlara hazırlamak istiyoruz” dedi.

ERDOĞAN: HERKES KATILABİLİR

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, tüm memur adaylarının kurslara katılabileceğini söyleyerek “Memur adaylarını en iyi şekilde sınavlara hazırlamak istiyoruz” dedi.

ÜCRETSİZ DÜZENLENİYOR

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde sınavlara yönelik her dönem çeşitli kurslar açtıklarını kaydeden Erdoğan “Ücretsiz KPSS kursu da bunlardan biridir. Kurs faaliyetleri İlçe Jandarma Komutanlığı’nın karşısındaki yeni Halk Eğitim Merkezi binamızda yürütülüyor” diye konuştu.  

BAŞVURULAR DÜN TAMAMLANDI

9 Ağustos Salı günü başlayan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)ortaöğretim ve önlisans düzeyinde başvuru işlemleri dün tamamlandı. 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans), ön lisans düzeyinde 22 Ekim 2016 tarihinde, ortaöğretim düzeyinde 23 Ekim 2016 tarihinde yapılacak. 09.30’da başlayacak sınav 2 saat sürecek. Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos 2016 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecek olup başvuru süresi uzatılmayacak.

DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ TESTİ (DHBT)
banner287

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi 6 Kasım 2016 tarihinden saat 09.30’da yapılacak.  (DHBT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 110,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir. Yatırılacak sınav ücretinin DHBT oturumuna ait olan 55,00 TL’si, 21 Eylül-3 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak DHBT başvurularında ödenecektir.)

DHBT BAŞVURU SÜRESİ

DHBT başvuru süresi 21 Eylül-3 Ekim 2016 tarihlerindedir. Adaylar, KPSS’ye
katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Ön lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS Ön Lisans Sınavına, ortaöğretim düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların ise KPSS Ortaöğretim Sınavına başvuru yapmaları ve ilgili sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna katılmaları zorunludur.

ADAYLARA UYARI

2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisansa son başvuru tarihi olan 24 Ağustos 2016 tarihi itibariyle ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde sınava girmek için başvuramazlar. Başvuru ekranına yansıtılan MEB e-okul ile YÖKSİS kaynaklı eğitim bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerinde değiştirilemez. MEB e-okul ile YÖKSİS’teki eğitim bilgilerinde eksiklik/düzeltme olan adayların başvuru süresi içinde kendi okullarına/üniversitelerine başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

BAŞVURU ÜCRETİ YATIRILMALI

MEB e-okul ve YÖKSİS’te eğitim bilgisi bulunmayan adaylardan (KKTC hariç yurt dışı, askeri okul öğrencileri/mezunları ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (ais) yabancı uyruklu numarası edinen (0 ile başlayan YU numarası) adaylar), ÖSYM arşivinde de eğitim bilgisi bulunmayan veya ÖSYM arşivindeki eğitim bilgilerinde düzeltme/değişiklik bulunanların bu bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerince değiştirilebilecek/düzeltilebilecektir. Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından başvuru kayıt bilgileri iptal edilerek bu adayların bina/salon atamaları yapılmaz ve bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmez. Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459