Her gün 4 bin kişiye hizmet veriliyor

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Otopark Projesi ve çalışmalar ile alakalı olarak, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Op. Dr. Gülay Sarıçam, Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Cengiz Kalkan ve Hastane Müdür Yardımcısı Fatih Can Mert ile toplantı yaptı.

Her gün 4 bin kişiye hizmet veriliyor
banner301
Hastanenin sadece Çerkezköy’e değil tüm bölgeye hitap ettiğini söyleyen Kubilay “İstanbul’dan, Silivri’den, Çatalca’dan ve komşu ilçelerimizden çok sayıda vatandaşımız hastanemizden hizmet alıyor. 31 bin 700 metrekare kapalı alanda, 206 yataklı olarak faaliyet gösteren hastanemizde, poliklinik hizmetlerinde günlük yaklaşık 3 bin vatandaşımıza, acil serviste ise günlük yaklaşık 1.000 vatandaşımıza hizmet veriliyor” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Devlet Hastanesi Palyatif Ünitesi açılışında Hastane Otoparkının bir an önce tamamlanması için talimat veren Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Otopark Projesi ve çalışmalar ile alakalı olarak, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Op. Dr. Gülay Sarıçam, Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Cengiz Kalkan ve Hastane Müdür Yardımcısı Fatih Can Mert ile toplantı yaptı.

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Toplantıda konuşan Hastane Başhekim Vekili Gülay Sarıçam “Sayın Kaymakamımızın talimatları üzerine çalışmalarını hızlandırdığımız Hastanemizin Otopark çalışmalarının tamamlanması için de tadilat projesi tamamlanarak yapımcı firmaya yer teslimi yapıldı” dedi. Sarıçam, yeni yılda hizmete açılması planlanan otoparkın bir an önce bitirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

“İLÇEMİZ HIZLA BÜYÜYOR”
banner287

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da, vatandaşlara verilen en önemli hizmetin sağlık hizmeti olduğunu ve sağlık ile ilgili tüm konuları ciddiyetle takip ettiğini belirtti. Hızlı nüfus artışına sahip olan Çerkezköy’ün hızla büyüdüğünü kaydeden Kubilay, “İlçemizin sanayide marka bir kent olduğu gibi sağlık alanında marka kent olması gerektiğini her zaman vurguluyoruz.  İlçemiz stratejik olarak Avrupa’ya geçiş noktasında olması, Balkanlara yakın olması, çeşitli ulaşım olanaklarına sahip olması itibari ile çok önemli bir konumdadır. Önemli bir konumda olmamız dolayısıyla sağlık merkezi olma gibi bir şansımız var. Sağlık merkezi olmak için alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Bölgemizin en yeni ve modern hastanesi ilçemizde faaliyete girdi. Özel hastanelerimiz de kendilerini yeniliyorlar” dedi.  

“HER GÜN BİN KİŞİYE HİZMET VERİLİYOR”

Hastanenin sadece Çerkezköy’e değil tüm bölgeye hitap ettiğini söyleyen Kubilay “İstanbul’dan, Silivri’den, Çatalca’dan ve komşu ilçelerimizden çok sayıda vatandaşımız hastanemizden hizmet alıyor. 31 bin 700 metrekare kapalı alanda, 206 yataklı olarak faaliyet gösteren hastanemizde, poliklinik hizmetlerinde günlük yaklaşık 3 bin vatandaşımıza, acil serviste ise günlük yaklaşık 1.000 vatandaşımıza hizmet veriliyor” diye konuştu.

“ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLATILSIN”

Kubilay, hastane otoparkının yapılması ile hizmet kalitesinin artırılması noktasında önemli bir eksikliğin de giderileceğini belirtti. Hastane bünyesinde yeni ünitelerin ve servislerin de açılması gerektiğini sözlerine ekleyen Kubilay, ilçe olarak uyuşturucu madde ve bağımlık ile mücadelede top yekûn seferberlik başlattıklarını söyleyerek bu kapsamda Devlet Hastanesinde AMATEM (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi) servisi açılması için de altyapı çalışmalarının başlatılması talimatı verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459