“Her öneriye açığız”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na ziyaret gerçekleştirdi.

“Her öneriye açığız”
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaretinde Çerkezköy Yol Sirkülasyon Projesi’nin detaylarını paylaştı. Proje üzerinde tüm önerilere açık olduklarını söyleyen Başkan Akay “3-4 aylık bir süreç var, paylaşımlara açığız. Hep beraber projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

ŞOFÖRLER ODASI’NI ZİYARET ETTİ

Dün saat 10.30’da düzenlenen ziyarette Başkan Akay’ı Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

TEK YÖN UYGULAMASI BAŞLAYACAK

Öztrak Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi ile Atatürk Caddesi’nin tek yön olacağını ifade eden Akay, “Bu caddeler üzerindeki ara sokakları da tek yön yapacağız. Böylelikle özelikle belirli saatlerde kilitlenen altıyol kavşağındaki trafik yükünü ciddi bir şekilde azaltacağız.” dedi. Proje üzerindeki çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Akay, önümüzdeki günlerde ilgili birimlerin de olacağı bir komisyon kurulacağını açıkladı. Projenin aynı zamanda halka sunulduğunu belirten Akay, “Orta refüjdeki ağaçların kaldırılıp kaldırılmayacağına halkımız karar verecek.Tek yön uygulamasıyla ile şerit sayısının ikiye çıkacağı yollarda servis ve dolmuşlar bir şeritten gidecek” dedi.


banner287

SORUNLARI DİLE GETİRDİLER

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As “Hızlı nüfus artışı beraberinde birtakım sorunlar getiriyor. Trafik sorununu da ivedilikle çözmemiz gerekiyor.” diye konuştu. As şöyle devam etti: “Sorunları çözme konusunda STK’lara, vatandaşlara, esnaflara yapılan ziyaretleri önemsiyoruz. Çerkezköy Şoförler ve Otomobiler Esnaf Odası olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız”

“YOĞUNLUK YAŞANIYOR”

Şoförler Odası olarak olarak servislerin güzergahı ile ilgili sıkıntıları dile getiren As bu noktalarda özellikle sabah saatlerinde yoğunluk oluştuğunu belirtti.

SORUNU BAŞKAN ALBAYRAK’A İLETTİ

Başkan Akay, önerileri duymaya açık olduklarını ifade ederek, “3-4 aylık bir süreç var, paylaşımlara açığız. Hep beraber projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi. Şoförler Odası yönetimi Akay’a servisçilerin bazı işlemler için Tekirdağ’a gitmek zorunda kaldıklarını, bu işlemlerin Çerkezköy’de bulunan TESKİ binasında yapılmasını istediklerini iletti. Başkan Akay ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı telefonla arayarak konuyu iletti ve konunun takipçisi olacağını söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 18:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkezköylü
Çerkezköylü - 1 yıl Önce

Yolları tek yön yapmak yerine trafiğin yoğun olduğu caddelerde park yasağı getirilsin
Caddeler boşalacaktır
Ara sokaklar işler hale gelmeli
Emniyet ve trafik zabıta ile yanlış ve uygunsuz araç parklarının önüne geçilmeli
Otopark alanları oluşturulmalı
Minübüslerin sadece ceplerde ve duraklarda yolcu indirip bindirmesi sağlanmalı

Çerkezköylü
Çerkezköylü - 1 yıl Önce

Çorlu gelişi mezarlık önünden Yurdun üstünden giriş yapılabilir
Mezarlığa paralel istanbul ve Kızılpınar bağlantısı verilebilir

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Trafik ve zabıta tırt onlardan kimseye bir hayır glmez öyle düşünüp öyle plan yapmak lazım. Caddelere park yasağı yapacan millet arabasını cebinemi sokacak? park yapın önce.. caddelerde bankalar var burda çalışanların nerdeyse hepsinin arabası yine o caddede akşama kadar paso park işi olan duracak yer bulamıyor. Bankaları kaldırın ordan diyecem olmuyor madem araçları kaldıracak park yaratın bunun başka çözümü yok çünkü dedim ya trafiği denetleyecek kimse yok trafik tırt zabıtadan zaten bi hayır gören hiç yok.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306