Her yönüyle diyabet anlatıldı

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde diyabetli hastalara yönelik diyabet eğitimi verildi.

Her yönüyle diyabet anlatıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Devlet Hastabesi diyabetli hastalara yönelik diyabet eğitimi düzenledi. Diyabet Okulu adı altında düzenlenen eğitimde ‘Diyabet nedir? Diyabetin belirtileri nelerdir? Hipoglisemi nedir? Hiperglisemi nedir? Diyabetle yaşam ve diyabet nasıl tedavi edilir?’ konularında sunum yapıldı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Eğitime Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde tedavileri süren diyabet hastaları ile duyuru yoluyla ulaşılan diyabet hastaları katıldı. Oldukça yoğun bir katılımla düzenlenen eğitim sonunda katılımcılara diplomaları takdim edildi.

banner287
HANGİ KONULAR ANLATILDI?

Diyabet Okulu adı altında ilk kez düzenlenen eğitimde Dahiliyet Uzmanı Dr.Göknur Aydın, Diyabet nedir? Diyabetin belirtileri hangileridir? Hipoglisemi nedir? Hiperglisemi nedir? Diyabetle yaşam ve diyabet nasıl tedavi edilir?’ konularında sunum yaparken, Diyetisyen Berna Yüksel diyabette beslenme, diyabet hemşiresi Derya Tan ise insülin kullanımı hakkında sunum yaptı.

BU BELİRTİLERE DİKKAT!

İlki düzenlenen eğitimin önümüzdeki dönemlerde yeniden düzenleneceği öğrenildi. Sunum dışında hastalardan gelen soruların da yanıtlandığı eğitimde tüm sorular yanıtlarını buldu. Eğitimde çok acıkma, aşırı su kaybı, halsizlik ile çok idrara çıkanların diyabet hastası olabileceği belirtilerek, açıklanan belirtileri olanların dahiliye uzmanına kontrole gelmesi gerektiği anlatıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306