Hergün bir camide bayanlara özel Ramazan sohbeti

Ramazan Ayı ile birlikte, her gün bir camide bayanlara yönelik sohbet programları tertip edilirken, Çarşamba Günleri saat 13.00’da Merkez Kur’an Kursu’nda mukabele programı gerçekleşiyor. Sohbet programlarında, ağırlıklı olarak Ramazan Ayı ve Asr-ı Saadet’e ilişkin bilgileri katılımcılarla paylaşan Çerkezköy İlçe Vaizesi Gülsüm Soydan, mukabele programında ise hem Kur’an tilaveti yaptıklarını, hem de okudukları ayetlerin Türkçe meali üzerinde durduklarını söyledi.

Hergün bir camide bayanlara özel Ramazan sohbeti
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy İlçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu, Ramazan Ayı dolayısıyla bayanlara yönelik iki ayrı program tertip etti.  
HERGÜN BİR CAMİDE SOHBET
Ramazan Ayı boyunca, haftanın dört günü, hergün ayrı bir camide olmak üzere bayanlara özel Ramazan Sohbeti düzenlediklerini dile getiren Çerkezköy İlçe Vaizesi ve Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Sorumlusu Gülsüm Soydan, bu programlarda Ramazan Ayı’na ilişkin vaaz verdiklerini vurgulayarak “Sohbetlerimizin konusunu ağırlıklı olarak Ramazan Ayı ve oruç ibareti, Ramazan Ayı’nın manen en iyi şekilde değerlendirilmesi, Peygamber Efendimiz’in yaşadığı dönem olan Asr-ı Saadet dönemi ve benzeri konuları ele alıyoruz. Yine katılımcılardan gelen sorulara da, burada yanıt verme imkanı buluyoruz.” Diye konuştu.
YANIKAĞIL CAMİSİ İLE BAŞLADI
Ramazan sohbetleri kapsamında köylere de gittiklerini ifade eden Soydan “Yanıkağıl Camimizde bayan arkadaşlarımızla bir araya geldik, Gazi Osman Paşa Camii ve Bilali Habeşi Camii’nde de oruç ibadetine ilişkin sohbetlerimiz oldu. Önümüzdeki zaman diliminde ise Kapaklı Gazi Osman Paşa Camii, Karaağaç Hicret Camii, Fatih Mevlana Camii, Kapaklı Mevlana Camii, Kızılpınar Mevlana Camii, Bahçeli Cami, H.Talip Sivrioğlu Camii, Hacı Fahri Zümbül Cami ve son olarak Veliköy Merkez Camii’nde vaazlarımız olacak. Bu vaaz programları saat 11.00’da başlıyor.” Bilgisini verdi.
banner287
HER ÇARŞAMBA MEAL MUKABELESİ
Bu arada Ramazan Ayı öncesi başlattıkları ‘Meal Mukabelesi’ programlarının da her Çarşamba Günü gerçekleştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Gülsüm Soydan “Merkez Kur’an Kursu’nda gerçekleştirdiğimiz bu programda önce, Kur’an-ı Kerim’i Arapça olarak okuyoruz, ardından da Türkçe Meali’ni yapıyoruz. Ramazan’dan önce başlattığımız meal mukabelesini ramazan ayı sonuna kadar devam ettireceğiz. Bayan arkadaşlarımızı, camilerde düzenlemiş olduğumuz vaaz programlarına ve Çarşamba günleri Merkez Kur’an Kursu’nda düzenlediğimiz mukabele programlarına bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493