HFZ Anadolu Lisesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret

Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencileri, dün saat 12.30’da Çerkezköy Şehitliği’ni ziyaret etti.

HFZ Anadolu Lisesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de eğitim öğretim veren Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri, okulu yaptıran hayırsever Hacı Fahri Zümbül’ün kabrini ziyaret etti. Öğrenciler Çerkezköy şehitliğini de ziyaret ederek vatan için canını veren şehitlerin kabrine ay yıldızlı bayrak bıraktı.

İLK ZİYARET ŞEHİTLİĞE

Okul Müdürü Ahmet Üzgün, İngilizce Öğretmenleri Özge Fatma Sözcü, Arzu Fidan, Evrim Soydan, Din Kültürü Öğretmeni Necati Nuroğlu ve Coğrafya Öğretmeni Murat Körük ile birlikte şehitliğe giden lise öğrencileri, şehitlerin kabrine ay yıldızlı bayrak bırakarak onlar için dua etti.

ÇERKEZKÖY’E KAZANDIRDI

Şehitlik ziyaretinin ardından öğrenciler okul müdürü Ahmet Üzgün ve beraberindeki öğretmenlerle birlikte Çerkezköy’e 3 okul ve bir cami kazandıran hayırsever Hacı Fahri Zümbül’ün kabrini ziyaret etti. Öğrencilerin eğitim gördüğü okulun arazisinin Hacı Fahri Zümbül tarafından bağışlandığını belirten Okul Müdürü Ahmet Üzgün, “Okuldaki binanın bir tanesini de kendisi yaptırdı. Diğer bina ise onun bağışladığı arazinin üzerine devlet tarafından yapıldı. Anadolu Lisesinin yanı sıra kendi ismini taşıyan kız meslek lisesi, anaokulu ve camiyi de Hacı Amca Çerkezköy’e kazandırdı” dedi.
banner287UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Hacı Fahri Zümbül’ün eşinin ölümünün ardından tüm mal varlığını kuruşuna kadar devlete bağışladığını söyleyen Üzgün “Trilyonlara hükmeden Hacı Amca kendisine bir araba bile almadan tüm mal varlığını devlete, milli eğitime bağışladı. Sizlere eğitim kapısı olarak eğitim gördüğünüz okulu bıraktı” dedi. Hacı Amcanın terzilik yaptığını ve mütevazi bir kişiliğe sahip olduğunu belirten Üzgün “Mütevazi olarak da bu dünyadan göç etti. Allah rahmet eylesin” dedi. O’nu unutmadıklarını ve unutturmamaya gayret ettiklerini dile getiren Üzgün, “Öğrencilerimizle birlikte sık sık onun kabrini ziyaret ediyoruz. Kendisi dini bütün bir insandı ve Atatürk aşığıydı. Nur içinde yatsın” dedi.

HAYATINI KAYBEDEN ÖĞRENCİLERİ DE UNUTMADILAR

9 Şubat 2011 tarihinde hayatını kaybeden Hacı Fahri Zümbül’ün kabrine çiçek bırakan Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarında eğitim öğretim görürken kaza, hastalık gibi nedenlerle hayatını kaybeden 7 arkadaşları için de dua etmeyi ihmal etmedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459