HFZ’li öğrencilerden anlamlı ziyaret

Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri, beraberlerindeki öğretmenleri ile birlikte Çerkezköy Şehitliğini ve eğitim okullarının ismini taşıyan hayırsever Hacı Fahri Zümbül’ün mezarını ziyaret etti.

HFZ’li öğrencilerden anlamlı ziyaret
banner301
Çerkezköy Bakış - Okul müdürü Ahmet Üzgün ve coğrafya öğretmeni Murat Körük ile birlikte Çerkezköy Şehitliğini ziyaret eden lise öğrencileri, burada vatanı için canını feda eden şehitler için dua etti.

ZÜMBÜL  İÇİN DUAT ETTİLER

banner287
Şehitlik ziyaretinin ardından öğrenciler Okul müdürü Ahmet Üzgün ve coğrafya öğretmeni Murat Körük ile birlikte Çerkezköy’e 3 okul ve 1 camii kazandıran hayırsever Hacı Fahri Zümbül’ün kabrini de ziyaret etti ve dualar okudular.
Her dönem başında olduğu gibi bu dönemde de öğrencilerle birlikte şehitliği ziyaret ettiklerini ifade eden okul müdürü Ahmet Üzgün, “Şehitlerimiz gerek kendi çocuklarına gerek bu ülkenin çocuklarına güzel bir gelecek sunmak için kendi canlarını feda ettiler ve şahadet şurubunu içtiler.” diye konuştu. Öğrencilerin eğitim gördüğü okulun arazisinin Hacı Fahri Zümbül tarafından bağışlandığını belirten Okul müdürü Ahmet Üzgün “Hacı amca bir fabrikatör ve bir işadamı değildi. Sıradan bir terzi olarak ailesinden kalan tüm mal varlığını hayır işlerinde harcadı. Kendisine bir araba dahi almadı. Anadolu lisesinin yanı sıra kendi ismini taşıyan kız meslek lisesi, anaokulu ve camiyi de Hacı Amca Çerkezköy’e kazandırdı. Onu saygıyla yad ediyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306