“Hiçbir kuvvet bizi bizden ayırmamalı”

Çerkezköy Tokatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu adına açıklama yapan dernek başkanı Ersoy Aktaş, “Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi: Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez” dedi.

“Hiçbir kuvvet bizi bizden ayırmamalı”
banner301
“ÜLKEMİZ ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR”

Ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Aktaş “Yine güzel vatanımızın üzerinde karanlık güçler değişik hesaplar yapmaktadır. Ancak unuttukları şey Yüce Türk Milleti’nin vatanına ve bayrağına bağlılığıdır, bu uğurda canlarını hiç düşünmeden vermeleridir. Bizim, söz konusu vatan olunca her şeyi bir kenara bırakıp tek bir yumruk haline gelebileceğimizi hiç hesap etmediler, onlar zannetti ki bu millet 100 yıl önce Çanakkale’de yaşayan ruhu kaybetti. Yok arkadaş biz birliğimizi beraberliğimizi hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz de. Ancak vatanımızın varlığını birliğini korumak için sadece tek yumruk olmak yetmiyor, şu an her şey çok puslu 3ve atılacak her adımda söylenecek, her sözde çok çok dikkatli olmak vatandaş olarak bizlerin asıl görevidir” dedi.
banner287

“MÜSAMAHA GÖSTERMEYİN”

Bu güne kadar sükunet ile geldiklerini, bundan sonrasını da sükunet ile izleyeceklerini belirten Aktaş “Bayrağı uğruna sokağa çıkmış nöbet bekleyen kardeşlerimizi galeyana getirmek isteyen kişiler olacaktır, lütfen bunlara müsamaha göstermeyin, aşırı hareketlerde bulunanların peşinde olmayın, bilin ki onlar sizlerin üzerinden vatanı bölmeye çalışan gerçek kişilerdir. Bu kişileri yetkililere bildirerek önlem alınmasını sağlayın. Gün birlik olma günüdür, hiçbir kuvvet bizi bizden ayırmamalıdır, eğer ayrılırsak dağılırız. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi: Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459