Hizmetin partisi olmaz, ortak noktamız ÇERKEZKÖY

Nisan Ayı’nda yapılan kongre ile göreve gelen Metin Dönmez Başkanlığı’ndaki CHP İlçe Yönetimi, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret etti. Başkan Ertem, yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletirken, CHP İlçe Başkanı Dönmez de “AK Parti ile CHP arasında köklü görüş ayrılıkları var. Ama Çerkezköy’e hizmet sözkonusu olduğunda, aramızda görüş ayrılığı diye bir şey kalmaz” diye konuştu.

banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Yakın zaman önce gerçekleştirilen kongre ile göreve gelen CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, İl Genel Meclisi Eğitim-Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı M.Zeki Gürcün, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Doğrualp, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şahika Çalışkan, CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Uğur Duran, Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Necdet Ertürk, Organizasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erdoğan Fıçıcı, Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nezahat Tunalı, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Aygün, CHP’li Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Demet Eroğlu, Veliköy Belde Başkanı Serdar Ürkmez, İlçe Yönetim Kulu üyeleri Cihan Pektaş, Zülfinaz Kırmızıgül ve Serkan Buldu ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret etti.
“HAYIRLI OLSUN’’
CHP’li heyeti, ağırlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali  Ertem, yeni yönetimin hayırlı olamsı temennisinde bulunarak, “Çerkezköy adına yönetiminizin hayırlı olmasını temenni ediyor, Çerkezköyümüz için ortak çalışmalar yapmayı arzu ediyoruz.’’ Dedi.
“BİZİM DE ORTAK AMACIMIZ HİZMET’’

Ertem’in sözlerine destek veren CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, parti olarak hedeflerinin hizmet olduğunu belirterek, “Bizim de ortak amacımız Çerkezköy’e hizmet. Bu noktada Çerkezköy için ne yapılır, nasıl yapılır bunları bilmeliyiz. Tabii partilerimizin ortak olmadığı yönler de var. Zaten bu görüş ayrılıkları olmasaydı, demokrasi olmazdı.’’ diye konuştu.
GÜZEL ÇALIŞMALARA TAM DESTEK
banner287
Çerkezköy Belediyesi’nin olumlu hizmetlerini desteklediklerini kaydeden Dönmez, yanlış buldukları adımlara da karşı duracaklarını dile getirdi. Dönmez’in “Kültür Merkezi Projesi ve İmam Hatip Lisesi, ilçemiz adına çok güzel oldu.’’ Şeklindeki yorumu üzerine Başkan Ertem “Şu algıyı artık kırmak lazım. İmam Hatip Liseleri birilerinin arka bahçeleri ve birilerinin de karşısında durduğu bir yapı değil. İmam Hatip halkın ihtiyacı doğrultusunda kurulan bir okuldur. Çerkezköy Halkı’nın neye ihtiyacı varsa o yapılır. Bu okul bir ihtiyaçtı, tabii bunun yanında ilçenin meslek lisesi, düz lise gibi diğer okullara da ihtiyacı var. İnşallah derslik eksikliğimiz zamanla tamamlanacak.’’ Diye konuştu.
“İHTİYAÇ NEYSE, SİYASET ODUR’’
Görüşmede tüm makamların geçici olduğuna dikkat çeken Ertem, “Dolayısıyla belediye başkanlığı makamında oturan kişinin hangi partiden olması önemli değildir. O kişinin işi siyaset yapmak değildir, eğer bir yerde yol yapılması gerekiyorsa belediye başkanının siyaseti de odur. İnançsız bir belediye başkanı dahil bu makamda olsa halkın camiye ihtiyacı varsa cami, cemevine ihtiyacı varsa cemevi yapmalıdır.’’ Değerlendirmesinde bulundu.
“HUZUREVİ VE SIĞINMA EVİNE İHTİYAÇ YOK’’
CHP Kadın Kolları Başkanı Şahika Çalışkan’ın Çerkezköy’de kadın sığınma evine ilişkin çalışma yapılıp yapılmadığını sorduğu görüşmede Başkan Ertem şunları kaydetti: “Sığınma evleri yapılmasını doğru bulmuyorum. Çünkü, kadınlar burada geçici bir zaman kalıyor ve rahatlıkla deşifre olabiliyor. Bize şu ana kadar gelen bir başvuru yok. Ancak, Çerkezköy’de eğer böyle bir sıkıntı varsa, bu kadınların deşifre olmadan mahalle içlerinde ikamet etmeleri gerekiyor. Ben bu konuda bu tür sıkıntısı olan kadınlara ev kiralama ve eşya tahsis etmede yardımcı olacağım. Vatandaşımızı asla mağdur etmeyiz. Ancak, dediğim gibi bu kadınların mağdur olduğunu sadece  kaymakamlık ve emniyet bilmeli. Ancak, çok şükür Çerkezköy’de şu an huzur evi ve sığınma evine ihtiyaç yok.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493