Hükümet’i ‘Bursa Nutku’ ile protesto ettiler

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ncı yıl dönümünde Türkiye Gençlik Birliği Çerkezköy Temsilciliği öncülüğünde Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması yapılarak hükümet protesto edildi. Basın açıklamasının ardından yaklaşık 40 kişilik grup Atatürk Caddesi boyunca slogan atarak yürüdü.

Hükümet’i ‘Bursa Nutku’ ile protesto ettiler
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Türkiye Gençlik Birliği’nin öncülüğünde Belediye Meydanı’nda basın açıklaması yapılarak hükümet protesto edildi.
BASIN AÇIKLAMASI OKUNDU
Önceki gün saat 19.00’da Belediye Meydanı’nda toplanan TGB’lilere Cumhuriyet Halk Partisi, Hak ve Eşitlik Partisi, bazı sivil toplum ve dernekler de destek verdi. Basın açıklaması öncesinde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Basın açıklamasını TGB Çerkezköy Temsilcisi Satılmış Özen okudu. ‘30 Ağustos Milli ordumuzun işgalcileri önüne katıp denize döktüğü gündür’ diyerek sözlerine başlayan Satılmış Özen “30 Ağustos emperyalizm ve onun işbirlikçilerinin ülkemiz üzerindeki sömürü ve köleleştirme planlarının suya düştüğü gündür. Cumhuriyet devriminin güvence altına alındığı 30 Ağustos Günü tam bağımsız Türkiye hedefinin zafer ve devrim günüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün köylü, şehirli, doğulu, batılı, öğretmen ve öğrencisiyle tam bağımsız Türkiye hedefi için ‘Ya İstiklal Ya Ölüm düşüncesinde 30 Ağustos günü yedi düvele ders verdiği ve örnek olduğu gündür.’’ Diye konuştu.
“OMUZ OMUZA MÜCADELE VERECEĞİZ’’
Hükümete eleştiriler yönetilen basın açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de vermiş olduğu görev bütün kaleleri zapt edilmiş bir ülkede dahi içerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı Türk gençlerinin tam bağımsız Türkiye ve cumhuriyet devrimlerinin yılmaz savaşçıları olmalarıdır. Bizler de Türkiye Gençlik Birliği olarak emperyalizm ve tüm işbirlikçilerine karşı omuz omuza mücadelemize devam edeceğiz. Biz bugün buradan Mustafa Kemal Atatürk’ler olarak diyoruz ki geldikleri gibi gitmelerini sağlayacağız’’
banner287
BURSA NUTKU’NU OKUDULAR
Basın açıklamasının okunmasının ardından TGB Lise Temsilcisi Alim Bingöl Atatürk’ün Bursa nutkunu okudu. Bursa Nutku’na TGB’liler de eşlik etti. Bursa Nutku’nu okuyan kalabalık ardından Belediye Meydanı’ndan ayrılarak Atatürk Caddesi boyunca sloganlar eşliğinden protesto yürüyüşü yaptılar.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306